Konfiguracja routera Huawei B525 i Nanostation M2

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
muzik21
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-03-03, 22:37

Konfiguracja routera Huawei B525 i Nanostation M2

Post autor: muzik21 »

Witam,

W kwestii połączeń internetowych, Wi-Fi itp. jestem kompletnym laikiem. Do tej pory w zupełności wystarczały mi najprostsze routery dostarczane wraz z usługą neostrady czy internetu T-mobile-korzystałem z nich w obrębie mieszkania czy domu. Natomiast aktualnie potrzebuje "rozesłać" sygnał Wi-Fi do 5 budynków znajdujących się na obrębie mojej działki. Ze względu na lokalizację jedynym dostępny dostawcą internetu zapewniającym odpowiedni odbiór sygnału jest T-mobile. Jak można się domyśleć dostarczony "w zestawie" router zapewnia bezprzewodowy dostęp do internetu tylko w jednym z budynków. Sprzedawca w jednym ze sklepów komputerowych polecił mi następujące rozwiązania: dokupić Nanostation M2 zamontować na dachu wyższego budynku, (jeden z budynków jest znacznie wyższy od pozostałych, dodatkowo znajduję się w rogu działki), połączyć kablem LAN z routerem, tak by Nanostation była nadajnikiem Wi-Fi do pozostałych 4 budynków. Dzisiaj zakupiłem Nanostation i pojawiły się problemy z konfiguracją zestawu.

Pierwsze pytania: czy aby skonfigurować Nanostation muszę go najpierw połączyć bezpośrednio do komputera, czy mogę odrazu do routera? Próbowałem na obydwa sposoby jednak w obydwu przypadkach miałem problemy z dostaniem się do panelu konfiguracyjnego Nanostation. Przy podłaczeniu bezpośrednio do laptopa udało mi się dwa razy otworzyć adres pod którym znajduję się strona konfiguracyjna Nanostation, jednak jakolkwiek próba zmiany ustawień kończyła się błędem- strona nie otwierała się i pojawial się komunikat w stylu: nie można otrzowyć podanego adresu, wykryto zmianę sieci". W większości przypadków <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie mogłem wejść na stronę konfiguracyjną- pojawiał się komunikat- "ta witryna jest nieosiągalna, serwer potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź". Czym może to być spowodowane?

Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
R.M.
ODPOWIEDZ