Nie potrafię skonfigurować neta na routerze przez kabel lan

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kintaro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-03-07, 13:54

Nie potrafię skonfigurować neta na routerze przez kabel lan

Post autor: kintaro »

Witam,
Mam taki problem. Kupiłem sobie router, bo chce udostępnić połączenie na inne urządzenia - tablet, telefon, tv. Męczę się kilka dni i nie mogę sobie poradzić. Internet mam na tej zasadzie, że wystaje mi kabel lan ze ściany. Osoba, od której wynajmuje mieszkanie kazała mi tylko podać mac adres ethernet i zrobił mi zdalnie, że net hula. Kupiłem router i chciałem zrobić tak, że kabel, który podłączony jest do laptopa chciałem podłączyć do routera i uzyskać neta na cały dom. Podłączyłem kabel do routera (wpięłem w dobre gniazdko, odznaczające się inną barwą od pozostałych). Osoba, od której wynajmuje mieszkanie, nie jest w stanie zmienić mi maca na mac routera, ponieważ jest obecnie w Norwegii i przez tel powiedział mi tylko, żeby wpisać w mac clone adres laptopa i będzie śmigać. Wbiłem na router poprzez 192.168.1.1. Znalazłem zakładkę - https://zapodaj.net/ef4141add3126.jpg.htm . Z tym, że są tam dwa miejsca do wpisania adresu. Robiłem to na kilka kombinacji. Wpisywałem w dwa miejsca ten sam adres mac laptopa, bądź tylko u góry, bądź tylko u dołu i nie pomaga. Nie chce już do niego dzwonić, bo wiadomo połączenia w Norwegii, itp, ona tam pracuje, to nie chce mu <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> truć. Czy ktoś mógłby mi pomóc jak zrobić, żeby net śmigał mi na routerze i przez wifi miał neta w całym domu? Proszę o pomoc, pozdrawiam
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Nie potrafię skonfigurować neta na routerze przez kabel lan

Post autor: key »

Masz udostepniony tylko jeden MAC - wgraj obrazek jeszcze raz, mi pokazuje ze plik nie istnieje.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ