Co może być przyczyną z TP link 3420 i ZTE MF823

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Co może być przyczyną z TP link 3420 i ZTE MF823

Post autor: pawelpk »

Witajcie
Mam Router Tp Link 3420 i Modem play ZTE mf823, od pewnego czasu włożony modem do routera ma zasięg jednej kreski a czasem w ogóle traci zasięg. Myślałem że modem się psuje więc włożyłem go do laptopa bezpośrednio pod usb i w komputerze działa perfekcyjnie, nie traci zasięgu ma pełen zasięg a w routerze ma jedną kreskę. Myślałem że może tam gdzie stoi router jest słaby zasięg więc <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> kompa i tam z tym modemem i dalej miał pełen zasięg. O co chodzi?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Co może być przyczyną z TP link 3420 i ZTE MF823

Post autor: dzejk »

za słabe zasilanie z portu usb routera, zakłócenia od wifi.
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Co może być przyczyną z TP link 3420 i ZTE MF823

Post autor: pawelpk »

Ale router zakłóca? Czy myślisz że jakieś urządzenie? Czyli można powiedzieć że Router się kończy? Albo już skończył.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Co może być przyczyną z TP link 3420 i ZTE MF823

Post autor: dzejk »

Router może zakłucać, jak modem masz wpięty bezpośrednio w port usb. Ale raczej stawiam na marny prąd na porcie usb - to główna bolączka tego modelu, jak i innych tanich routerów. Można próbować ratować sytuację przez aktywny hub.
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Co może być przyczyną z TP link 3420 i ZTE MF823

Post autor: pawelpk »

Czyli coś się zepsuło, bowiem działał do tej pory bez zarzutu i nagle od kilku miesięcy są problemy z zasięgiem.
I zapomniałem dodać być może ważna rzecz: jeśli podejdę do modemu i go tylko tylko dotknę - zasięg od razu skacze na max. I za 15 minut znowu zasięg 1 kreska. W kompie takich akcji nie ma.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Co może być przyczyną z TP link 3420 i ZTE MF823

Post autor: dzejk »

może port usb się wyrobił ?
pawelpk
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-02-27, 19:09
Lokalizacja: goleniów

Re: Co może być przyczyną z TP link 3420 i ZTE MF823

Post autor: pawelpk »

Ale ja nie poruszam portem usb tylko leciutko dotykam modem. A który router polecilibyście żeby chodził na LTE ultra bez użytkowania modemu z sieci, czyli z wejściem na kartę sim. Patrze na te co chodzą na lte ultra i wszystkie nie posiadają anten a więc zasięg w domu będzie lipny jak h...j
ODPOWIEDZ