Most między domami 500m

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
klaudia674
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-03-19, 14:09

Most między domami 500m

Post autor: klaudia674 »

Witam. Piszę w sprawie stworzonego mostu między dwoma domami oddalonymi od siebie w linii prostej 500m. W jednym domu mam internet światłowodowy 50mb/50mb. Chłopak, który stworzył most kupił 2x TP-link CPE510 (anteny widzą się) i prędkość faktycznie jest wysyłana w całości, ale problem w tym, że most ten miał mi zapewnić możliwość gry (CSGO) bez lagów natomiast internet jest niestabilny, są duże opóźnienia (skacze var nawet do 40ms) i mam tzw "cofki". Stąd moje pytanie - czy za pomocą takiego mostu da się stworzyć połączenie stabilne i bez opóźnień? Czy to zależy od anten? Czy jest sens inwestować w droższe anteny czy nigdy to połączenie nie umożliwi godnej rozgrywki?:D Zaznaczam, że jestem zielona w temacie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Most między domami 500m

Post autor: wojteks »

Warunek podstawowy to widoczność anten i zapewniona odpowiednia strefa fresnela między antenami. Warto sprawdzić kable ethernet, pytanie w jakim trybie pracują te urządzenia. Daj więcej danych typu tryb pracy, poziom sygnału itp.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ