2 routery w domu i problem z rejestratorem kamer

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
losiu1235
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-21, 21:50

2 routery w domu i problem z rejestratorem kamer

Post autor: losiu1235 »

Witam forumowiczów, posiadam 2 routery w domku jednorodzinnym. Jeden z nich jest na górnym piętrze - jest to router LTE Huawei B315, który jest routerem nadrzędnym, a na dole jest zwykły router TP-Link TL-WR1043ND, który jest routerem podrzędnym. Routery są połączone kablem, i w obydwu wsadzone do gniazda LAN. W routerze nadrzędnym pula DHCP jest włączona, a w podrzędnym wyłączona. Mam problem z rejestratorem kamer, który nie chce wyświetlać podglądu obrazu online. Otóż jakiś czas temu wszystko było dobrze, routery działały oraz kamery też. Nagle bez żadnego powodu podgląd kamer online przestał działać, a więc zacząłem szukać przyczyny. Przyczyną okazał się router podrzędny (na dole). Gdy się go odłączy od sieci to kamery zaczynają działać. Nie wiem jaki jest tego powód. Zacząłem go przywracać do ustawień fabrycznych, nawet specjalnie pożyczyłem od kumpla router i podłączyłem go, ale efekt taki sam - nie ma podglądu online. Może ktoś z forumowiczów miał taki przypadek lub wie co jest nie tak. Dodam, że routery są ustawione tak, że są one jako jedna sieć WI-FI, ale raczej nie jest to przyczyna, ponieważ próbowałem z oddzielnymi sieciami WI-FI i nic to nie dało. Pozdrawiam ;)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: 2 routery w domu i problem z rejestratorem kamer

Post autor: dzejk »

może coś z softem od tp-linka, wgraj gargoyle na wr1043nd.
losiu1235
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-21, 21:50

Re: 2 routery w domu i problem z rejestratorem kamer

Post autor: losiu1235 »

Spróbuję to zrobić, ale tak jak pisałem:
losiu1235 pisze:nawet specjalnie pożyczyłem od kumpla router i podłączyłem go, ale efekt taki sam - nie ma podglądu online.
a kumpel również miał TP-Linka, więc może to naprawi problem.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: 2 routery w domu i problem z rejestratorem kamer

Post autor: key »

sprawdz IP wszystki jednostek w sieci.
Nie pomagam na PW.
losiu1235
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-21, 21:50

Re: 2 routery w domu i problem z rejestratorem kamer

Post autor: losiu1235 »

Jeśli chodzi Ci o konfilkt IP to sprawdzałem wszystkie urządzenia i każde ma inne IP.
losiu1235
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-03-21, 21:50

Re: 2 routery w domu i problem z rejestratorem kamer

Post autor: losiu1235 »

Udało mi się rozwiązać problem, zmieniłem soft na Gargoyle i od razu działa. Dzięki za pomoc :)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: 2 routery w domu i problem z rejestratorem kamer

Post autor: key »

Jeśli chodzi Ci o konfilkt IP to sprawdzałem wszystkie urządzenia i każde ma inne IP.
Najprawdopodobniej miales zle skonfigurowane IP - rozne podsieci, zle bramki. Sam adres IP to tylko 10% poprawnej konfiguracji.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ