Rozszerzenie zasięgu sieci do chromecast za pomocą TPLink w8901G

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sapill
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-22, 10:10

Rozszerzenie zasięgu sieci do chromecast za pomocą TPLink w8901G

Post autor: sapill »

cześć

postanowiłem napisać tego posta ponieważ nie radzę sobie ze skonfigurowaniem routera 8901g pod moje potrzeby.
Potrzeba jest następująca : rozszerzenie zasięgu sieci WiFi nadawanej przez Router TP-Link MR3420 internet przez wsadzony w gniazdo USB modem LTE.
MR3420 ma ip 196.168.0.1 natomiast wsadzony w niego USB jest dostępny pod adresem 192.168.1.1

taki sam domyślny adres ma router którego chcę uyżyć jako repeatera do rozszerzenia sieci. Jest to pozostałość po Neostradzie mianowicie model w8901G który ma funkcję WDS

Mam dwie możliwośći :
- w piwnicy gdzie chce polepszyć zasięg mam kabel LAN z netem udostępnionym z routerea MR3420. Wiadomo że najlepiej kupić nowy router i tu go podłączyć ale może ten stary ma taką funkcję żeby wpiąć mu kabel LAN na wyjście i udostępnić net po WIFI

- druga opcja tak skonfigurować w8901g żeby działał jako repeater głównej sieci WiFi

czy ktoś jest w stanie udzielić mi łopatologicznej porady czy to zadziała i jak to ustawić ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Rozszerzenie zasięgu sieci do chromecast za pomocą TPLink w8901G

Post autor: wojteks »

Pierwsze rozwiązanie jest dobre. Zmień IP 8901g na 192.168.0.201, wyłącz DHCP po stronie LAN, skonfiguruj WiFi i podłącz kabel od MR3420 do portu LAN.
Nie pomagam na PW!
sapill
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-22, 10:10

Re: Rozszerzenie zasięgu sieci do chromecast za pomocą TPLink w8901G

Post autor: sapill »

dziękuje za pomoc wojteks :zdrowko: :ok: .

Działa jak trzeba!
Z zasięgiem z tego routera szału nie ma ale chromecast łączy się do MR3420 telefon do 8901g w piwnicy ale mimo wszystko widzą siebie na wzajem i od dziś mogę puszczać youtube z rzutnika :szok: !
sapill
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-04-22, 10:10

Re: Rozszerzenie zasięgu sieci do chromecast za pomocą TPLink w8901G

Post autor: sapill »

:ok:
ODPOWIEDZ