Brak WPA

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kyerokat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-04-22, 14:06

Brak WPA

Post autor: Kyerokat »

No więc dwa lata temu jakiś znajomy podłączył nam router, wifi itd. Kupiłem właśnie ps3, ale żeby je podłączyć do internetu, trzeba znać WPA. No i w tym właśnie jest problem. Mam win 8.1, po wejściu w konfigurację połączenia nie wyświetla się "bezpieczeństwo", gdzie powinien znajdować się klucz.

Obrazek

Szukam więc w ipconfig bramy, ip, czegoś gdzie mogę się zalogować. Tylko, że żaden z adresów nie działa, nawet po zrestartowaniu routera. Internet przerywa połączenie, nie może się połączyć itd.
Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . :
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::1c97:f154:7c24:8c23%3
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.0.2.73
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 10.0.2.1

Tunnel adapter isatap.{EF04A188-0427-4275-8A4D-46DBCFDA1B80}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Connection-specific DNS Suffix . :
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:9d38:90d7:3ca5:3f9d:3f5d:6849
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::3ca5:3f9d:3f5d:6849%5
Default Gateway . . . . . . . . . : ::
Tutaj jeszcze zdjęcie naklejki na routerze:
Obrazek

Siedzę nad tym od godziny i nie wiem zupełnie, jak znaleźć WPA. A nie wiem, czy powrót do ustawień fabrycznych nie zniszczy wszystkiego, jako że mieszkamy na wsi, kabel przebiega przez dwa domy od routera do routera.

O, jeszcze jak wchodzę w ustawienia komputera>sieć>grupa domowa to tam pojawia się kod z dopiskiem "jeśli inne osoby chcą dołączyć do grupy domowej, przekaż im to hasło". Ale rozumiem, że to nie WPA? Czy może?
Albo - czy WPA to moje hasło do wifi? W sensie, jak chcę się zalogować na komórce, wyświetla mi moje wifi, podaję hasło, przykładowo "admin" i to tyle?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Brak WPA

Post autor: krystianb »

Kyerokat pisze:Albo - czy WPA to moje hasło do wifi? W sensie, jak chcę się zalogować na komórce, wyświetla mi moje wifi, podaję hasło, przykładowo "admin" i to tyle?
Serio nie próbowałeś? To co wpisujesz na komórce, to samo wpisujesz w konsoli.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ