Minimalne poprawienie sygnału wifi na niewielką odległość.

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bejzus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-08-24, 08:31
Lokalizacja: Jastrzębie

Minimalne poprawienie sygnału wifi na niewielką odległość.

Post autor: Bejzus »

Dzień dobry
Zwracam się z takim oto problemem; w pewnym bardzo górniczym mieście na górnym śląsku stoi sobie jeden z setek 10-cio piętrowych bloków, a w jednym z nich, na poziomie 0 mieszkam ja :), a blok jest z tzw wielkiej płyty. Posiadam router TP-Link TL-WR1043 v3 z trzema standardowymi antenami. Na tym samym poziomie co me mieszkanie, w linii prostej po ukosie ok 15 stoi komputer z Windowsem XP, któremu staram się udostępnić internet, bym co 5 minut nie musiał biegać do domu. I tu zaczynają się schody, bo sygnał z mego routera jest tam ledwie wykrywalny, a próbowałem już u siebie w domu przestawiać AP w inne miejsce, inne wersje oprogramowania, oryginalne, opewnwert, dd-wrt etc i wciąż bardzo, bardzo źle, Karta wifi jaka tam była podłączona to 8level WUSB-300AS (nie polecam), a nie niej co chwila gubił się sygnał, a dzisiaj podłączyłem wysłużoną kartę TP-LINK-a TL-W722n; na niej lepiej, jednakże jeszcze ciut brakuje do jako takiego zadowolenia.
Do tej karty podłączyłem jaką antenę no-name 8dbi.
Chciałbym do karty, a w jak by to przyniosło lepsze rezultaty to do routera lepsza anteny/a.
Jakie/jaką?
Proszę o jakieś rady.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Minimalne poprawienie sygnału wifi na niewielką odległość.

Post autor: wojteks »

W blokowisku zakłócenia od obcych sieci w 2,4GHz są tak duże że WiFi praktycznie nie działa. Antena no-name czyli elektrośmieć, po tym ukosie to ile ścian jest? Może kabel da się położyć?
Nie pomagam na PW!
Bejzus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-08-24, 08:31
Lokalizacja: Jastrzębie

Re: Minimalne poprawienie sygnału wifi na niewielką odległość.

Post autor: Bejzus »

Ściany to tak ze 3-4 będą, a kable niestety położyć się nie da. bo to jak by do drugiego "mieszkania", na tym samym poziomie, które jest podzielone na 2 części i w części pierwszej sygnał na np iPad jest bardzo zadowalający, a w drugiej części, która jest od pierwszej oddzielona grubą ścianą zz tzw. "łukiem karwowskiego", ale bez drzwi sygnał już na iPadzie nie jest wykrywalny.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Minimalne poprawienie sygnału wifi na niewielką odległość.

Post autor: wojteks »

Przez tyle ścian żelbetowch ciężko się będzie przebić, może dodatkowy AP jak najbliżej drugiego mieszkania (taki typowy zewnętrzny np. Tp-Link WA5210g). Jednak uważam że ściany kablem trzeba pokonać (może chociaż z 2) i w drugim mieszkaniu dać AP.
Nie pomagam na PW!
Bejzus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-08-24, 08:31
Lokalizacja: Jastrzębie

Re: Minimalne poprawienie sygnału wifi na niewielką odległość.

Post autor: Bejzus »

A jakiś repeater w tej pierwszej części pomieszczenia pomóglby ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Minimalne poprawienie sygnału wifi na niewielką odległość.

Post autor: wojteks »

już masz problem z WiFi i chcesz kolejny śmietnik dołożyć? Jedyna sensowna opcja to dodatkowy AP po kablu z głównym routerem połączony a i to nie daje gwarancji działania.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Minimalne poprawienie sygnału wifi na niewielką odległość.

Post autor: radius »

W telefonie zainstaluj WiFi Analyzer, połóż obok tego komputera i pokaż screen.
Podaj jaki SSID ma Twoja sieć.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Bejzus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-08-24, 08:31
Lokalizacja: Jastrzębie

Re: Minimalne poprawienie sygnału wifi na niewielką odległość.

Post autor: Bejzus »

wojteks pisze:już masz problem z WiFi i chcesz kolejny śmietnik dołożyć? Jedyna sensowna opcja to dodatkowy AP po kablu z głównym routerem połączony a i to nie daje gwarancji działania.
Nie ma szans puszczenia dodatkowego kabla przez klatkę schodową.
Trudno, zapytałem bo chciałem się upewnić.
radius pisze:W telefonie zainstaluj WiFi Analyzer, połóż obok tego komputera i pokaż screen.
Podaj jaki SSID ma Twoja sieć.
Nie mam telefonu z Androidem :P, jedynie IOS, ale iPad w miejscu gdzie stoi owy komputer już nie łapię sygnału z mojego routera.
Bejzus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-08-24, 08:31
Lokalizacja: Jastrzębie

Re: Minimalne poprawienie sygnału wifi na niewielką odległość.

Post autor: Bejzus »

Odświeże temat i wrócę do opcji repeatera.
Czy owe urządzenie może odbierać sygnał wifi, a do komputera przesyłać kablem ethernet ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Minimalne poprawienie sygnału wifi na niewielką odległość.

Post autor: radius »

Naturalnie, że może.

Domyślnie, np. w TP-Linku na Ich sofcie tak jest.

Dopiero po wgraniu Gargoyle odebrany sygnał WiFi można rozsyłać radiowo dalej.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Bejzus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-08-24, 08:31
Lokalizacja: Jastrzębie

Re: Minimalne poprawienie sygnału wifi na niewielką odległość.

Post autor: Bejzus »

Ok, dziękuje za odpowiedź; na 99 procent takie rozwiązanie pomoże.
Jest jakiś repeater w kwocie do stu złotych godny polecenia ?
Bejzus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-08-24, 08:31
Lokalizacja: Jastrzębie

Re: Minimalne poprawienie sygnału wifi na niewielką odległość.

Post autor: Bejzus »

Zakupiłem TP-Linka; problem rozwiązany. Różnica kolosalna, można bezproblemowo korzystać z internetu na komputerze.
ODPOWIEDZ