TP-Link 1043ND v1 jako Client

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzechoo1
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2012-07-04, 19:56
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

TP-Link 1043ND v1 jako Client

Post autor: grzechoo1 »

Cześć,
Na jakim sofcie można skonfigurować 1043ND v1 jako bezprzewodowy klient sieci?
Obecnie mam wgranego Gargulca i o ile dobrze wnioskuję, to może on z tym tylko pracować jako brama lub przekaźnik (repeater (?) ).

Jak ustawiam go jako ten przekaźnik, to cała sieć mi wariuje.

Chciałbym aby pełnił on rolę klienta, do którego podłączę kilka odbiorników po kablu i za jego pomocą będą łączyli się z głównym ruterem.

Pozdrawiam
Grzechoo
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: TP-Link 1043ND v1 jako Client

Post autor: matek451 »

No to w Gargoyle wyłącz ten przekaźnik, jest to opcja przy pracy w trybie mostu WiFi. Będziesz miał wtedy AP Clienta bez dalszego nadawania po WiFi.
grzechoo1
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2012-07-04, 19:56
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: TP-Link 1043ND v1 jako Client

Post autor: grzechoo1 »

No waśnie jak ustawię w ten sposób to będąc połączonym po kablu z ruterem, który chciałbym aby był klientem, nie mam żadnego sygnału.
Nawet IP jaki dostaje komp, jest jakiś dziwny:
Obrazek

Moja konfiguracja wygląda następująco:
Obrazek

Sieć skonfigurowania na bazie tego rutera, ustawionego jako APek, działa beż zarzutu, tylko urządzenia są za NATem i nie chce mi się bawić w przeforwardowywanie portów, żeby je widzieć. Na pewno jest jakaś prostsza metoda.
ODPOWIEDZ