Połączenie ruterów poprzez porty LAN

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MKZygu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-06-07, 17:39

Połączenie ruterów poprzez porty LAN

Post autor: MKZygu »

Witam wszystkich,
jestem nowy i mam nadzieję że w dobrym dziale piszę.
Mam dwa rutery do tworzenia sieci wi-fi, jeden to ODU IDU z CP natomiast drugi to TP-Link. Ruter TP-Link ma spalone wejście WAN którego nie da się naprawić dlatego kiedyś jeden znajomy mi zrobił w ustawieniach żę jeśli podłączę pod wejście LAN-1 kabel z innego rutera to on będzie jakby zamienię za to spalone wejście WAN. Działa ogólnie to do dziś że podłączam wyjście LAN z rutera ODU do wyjścia LAN-1 rutera TP-Link. Lecz nie kumam jak to jest zrobione i w razie awarii jak to przywrócić. Również zauważyłem że jeśli się zresetuje ruter ODU to trzeba również resetować ruter Tp-Link. Mógłby ktoś mi objaśnić co ten mój znajomy zrobił że to tak działa i wgl? Niestety nie mam z nim już kontaktu żeby go o to zapytać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Połączenie ruterów poprzez porty LAN

Post autor: matek451 »

Jaki to dokładnie TP-Link i co chcesz na nim osiągnąć ? Podłączając go po LAN z IDU uzyskujesz dodatkowy AP. Wymagana konfiguracja jako AP. Po zalogowaniu się na niego( podłączasz go po LAN do komputera) zmieniasz mu adres LAN na ten z zakresu IDU. Jeśli IDU ma adres 192.168.1.1 to dajesz TP-linkowi adres 192.168.1.2 ale spoza zakresu DHCP na IDU( serwer DHCP na IDU ustawiony np. 192.168.1.100-192.168.1.200). Dodatkowo wyłączasz na Tp-linku serwer DHCP, Ustawiasz takie samo szyfrowanie i hasło WiFi jak na IDU, nazwa taka sama lub inna. Ustawiasz inny kanał WiFi niż na IDU.
ODPOWIEDZ