Zrywanie połączenia w TP Link TL-WA5210G

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gabdziol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2016-10-31, 21:23

Zrywanie połączenia w TP Link TL-WA5210G

Post autor: gabdziol »

Witam,
mam pewien problem z powyższą anteną. Postaram się pokrótce opisać problem, a mianowicie:
Posiadam router Dasan H660GW, z któego mam internet po światłowodzie. Niestety zasięg routera nie obejmował miejsca (dokładniej altanki na podwórku), które jest mi potrzebne. Dlatego po informacji na forum zakupiłem antenę Tp Link TL-WA5210G i ustawiłem ją na Access Point. Następnie za pomocą kabla ethernet połączyłem przez LAN z głównym routerem. Niby wszystko jest ok, dodatkowa sieć od TP Link jest dostępna. Łączę się z nią czy to z telefonu czy komputera, jednak problem jest taki, że antena ciągle zrywa połączenie. Działa ok 30s następnie zrywa i ponownie łączy.
Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Myślałem, że może różnym rodzajem szyfrowania. Router ma WPA2 a antena WEP. Zmieniłem oba na WEP i niestety problem nie ustąpił. Dodam, że zasie w miejscu docelowym z anteny jest b.dobry.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc,
Pozdrawiam,
Paweł.
ODPOWIEDZ