Internet po wi-fi chodzi dobrze a po kablu beznadziejnie

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
biskup2k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2008-09-01, 21:00
Lokalizacja: okolice Lublina

Internet po wi-fi chodzi dobrze a po kablu beznadziejnie

Post autor: biskup2k »

Mam dostawcę internetu radiowego z logowaniem PPPoE. I na kilku routerach (4szt.) zresetowanych do ust. fabrycznych i skonfigurowanych pod połączenie z tą siecią (użytkownik, hasło, MTU:1400, Service Name). Internet po kablu podłączonym do routera chodzi beznadziejnie jedynie rzeczy od googla (yt, gmail) chodzą jak należy. Inne strony jak allegro nie otwierają się (pojawi się tytuł strony i czasem jej kawałek) albo otworzą się raz na 30 prób, podobnie przy próbie pobierania plików np. z speedtest.constant.com
Sprawdzałem kilka kabli sieciowych jak i kilka komputerów/laptopów podłączonych kablem. Nawet z użyciem jednego z routerów w trybie bezprzewodowego clienta (z tworzeniem podsieci jak i w trybie mostu) łączącego się z głównym routerem i podłączeniu jego kablem do PC dzieje się to samo.
Zmieniałam DNSy, internet przez zewnętrzny serwer proxy chodzi dobrze.

Na routerze Linksys WRT54G ver. 2 z Tomato 1.28 (z wyłączonym wi-fi) kiedyś działał dobrze, niedawno zaczął działać gorzej, dostawca zwalił winę na mój router, bo bezpośrednio do PC działa dobrze. Podłączałem zamiast niego 2 szt. Modecoma MC-WR11 i 1szt. MC-WR11SE i na każdym z nich praktycznie nic nie działa na kablu oprócz usług googla.
ODPOWIEDZ