Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dulczaspl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-06-24, 23:51

Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: dulczaspl »

Witam, jestem ciemny w kwestiach internetu... zawsze miałem lokalnego dostawcę z którym nawet nie miałem żadnej umowy ale sypie się to wszystko. Miałem internet jakiś no name, teraz dzwonił do mnie, że coś tam z Zielonej Górze jest, że to będzie mialo zasięg do świebodzina bla bla bla, niskie pingi itd, itd światłowody. Nic z tego nie zrozumiałem ale zapamiętałem 2mb download 1mb upload za 35zł... dostawca jest teraz dokladnie ten - http://www.speedtest.pl/test/151740356 . Szczerze to PING bardzo mnie zadowala i internet jak na te 2mb całkiem dobrze się sprawuje, ale litości 2017 rok i 2mb... Chciałbym coś podobnego (właściwie jakiego typu to internet?) ale po prostu w rozsądnej cenie i większym downloadspeedem gdzie film buferuje sie normalnie a i pobieranie gier na steam nie trwa tydzień.

Dzwoniłem jakiś rok temu do netii, ale oferują mi tylko max 10mb internet i ciągle wypytują czy mam telefon stacjonarny. Z jednej strony nie chce pakować się w jakieś 10mb kiedy chciałbym już podpisać coś na jakieś 50-100mb a z drugiej lepsze 10mb niż te 2mb, które zaczyna mnie po prostu... Czy na prawdę w moim mieście ŚWIEBODZIN nie na rady o lepszy internet, ja już nie rozumiem dokladnie jakiego internetu mam szukać, za dużo tego wszystkiego dlatego założyłem ten temat. Wiem, że na pewno nie chcę żadnych limitów, chcę żeby był NISKI PING (max 50) i DOBRY DOWNLOAD SPEED.

Mieszkam w Świebodzinie na ulicy Krasińskiego, Lubuskie. Proszę o pomoc od deski do deski, mogę za takową pomoc zapłacić jeśli ktoś znajdzie mi jakiegoś dobrego dostawcę internetu i wyjaśni o co w tym wszystkim chodzi.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: Hermogenes »

Przejdź się w poniedziałek do gimnazjum i zapytaj dzieciaków . A tak na poważnie tam za szkołą 300 -400 m od twojego domu wszyscy operatorzy tel kom mają swoje maszty powinieneś widzieć je z okna. Kupić karty LTE zarejestrować zrobić testy (poczytać forum jak to zrobić ) wybrać. Jak chcesz teraz na szybko weź Orange fre na kartę masz za 200 zł 1410 GB danych jak nie masz modemu; routera możesz skorzystać se smartfona. poz .Hermogenes
dulczaspl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-06-24, 23:51

Re: Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: dulczaspl »

W tym rzecz, że ja nie chce LTE bo ma limity a 100gb to dla mnie za mało... może ktoś pomóc bez szydzenia?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: wojteks »

No to zostań przy radiówce albo czymś przez linię telefoniczną o ile masz telefon stacjonarny.
Nie pomagam na PW!
dulczaspl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-06-24, 23:51

Re: Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: dulczaspl »

A netia oferuje internet radiowy? Przez linie telefoniczną właśnie netia oferuje mi jako jedyna 10mb, ale to za mało, chciałbym coś więcej, jest jakaś mozliwość w ogóle? Vectra, w ogóle nie ma dla mnie oferty pod moim adresem... Nie wiem co mam zrobić. Lte bym <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font>, ale te limity...

Czyli mój internet to internet radiowy tak? Pingi osiągam 15-20, tylko, że download i upload mały a cena 50zł prawie... Jest jakiś operatory który ma tanszy internet radiowy?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: matek451 »

A co ty masz do stracenia? W Świebodzinie NetWorks trzy BTS-y LTE1800, Play trzy z kompletem pozwoleń na wszystkie pasma LTE. Plus tez coś tam ma więc najpierw testy na ich kartach na telefonie LTe z Network Cell Info i speedtesty. No i skąd ta opinia ze tylko 100GB. Od 45 m-cy mam Play LTE i nie wiem co to limit ( kilka kart RBM 5 z DIL i RWK), koszt znikomy, jedna karta to maksimum 5 zł/m-c. Jak nie to Orange i 'Grunwald" tez niedrogo. a w ostateczności Orange z 230/500GB lub T-Mobile za 79,99 z bez limitu.
dulczaspl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-06-24, 23:51

Re: Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: dulczaspl »

A ten internet z neti to jak się fachowo nazywa? Internet upc, netia, vectra itd, co to jest za internet, po prostu stacjonarny?

Ja nic nie rozumiem co napisałeś, jakie karty do telefonu itd... Ja chcę po prostu zapłacić raz w miesiacu jakąś kwotę bez zadnego kombinowania i mieć dobrego szybkiego neta... Da się coś zrobić?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: matek451 »

A kto ma to zrobić za ciebie? Skąd mamy wiedzieć czy w Świebodzinie u ciebie jest zasięg operatorów kablowych? Tak samo z radiówkami, to specyfika danej lokalizacji i najwięcej wiedzą miejscowi. My możemy pomóc w kwestii operatorów mobilnych ale potrzebny twój wkład. Naprawę nie wiesz co to internet LTE/3G na telefonie, nie korzystasz , nie wiesz jak wyglądają startery operatorów, gdzie je kupić czy zarejestrować? To nie żadne kombinowanie ale normalne postępowanie w takiej sytuacji.
dulczaspl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-06-24, 23:51

Re: Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: dulczaspl »

Wiem co LTE wiem co to 3g itd, moja mama na dole ma lte cyfrowego polsatu i cienko to działa, tzn lepiej niż ten mój ale 5mb downloadu do 10mb, do tego limit 50gb na miesiac.

No mam kartę w telefonie z plusa, mam telefon LG G4, muszę kupić jakis specjalny starter zeby to sprawdzić?

Dodam, że przecież LTE jest słabe do gier itd pingi (chyba, ze sie myle?), może podzwonię po dostawcach internetu po kablu i popytam o 50mb - 100mb czy jest możliwe pod moim adresem?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: matek451 »

Argument z CP u mamy słaby, sieć LTE Plusa/CP działa z reguły wolno a BTS-y bywają przeciążone.. Masz kartę z Plusa to zrób testy LTE tego operatora w domu i na zewnątrz, na telefonie instalujesz aplikację Network Cell Info która pokaże parametry sygnału LTE oraz dane BTS-a. Plus korzysta z BTS-a przy Matejki 6A na nim LTE1800Aero2 . To jedyny BTS LTE Plusa w tym rejonie. Mama wybrała kiepskiego operatora. Inni mają po dwa BTS-y. Orange i T-mobile maja LTE1800NetWorks przy Matejki 6 i JPII 1. Póki co nie działa na nich LTE2600 a i pewnie LTE800. Najlepszą sieć ma Play, dwa BTS-y w centrum z kompletami pozwoleń na LTe1800, LTE2100 i, LTE800 i LTE2600. Trzy pierwsze pasma na pewno działają. BTS-y na kominie przy Łużyckiej 39 i na Domu Kultury na Piłsudskiego 41. Testy Orange zrób na karcie głosowej za 5 zł Orange Free, przy rejestracji podajesz dane adresowe za które dostajesz bonus 100GB. testy na telefonie który masz. Play test na karcie internetowej za 9 zł. Pokazujesz screeny z testów tych operatorów i ich speedtesty. Oczywiście możesz szukać dostawcy kablowego jesli taki świadczy usługi pod twoim adresem.
dulczaspl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-06-24, 23:51

Re: Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: dulczaspl »

Na ten moment zrobiłem plusa i orange, o co tutaj właściwie chodzi, jest dobrze czy jest źle? Testy robilem w pokoju.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: matek451 »

A jak wyglądają prędkości Orange przy tym sygnale LTE? Zrób test z telefonem na zewnątrz. Łączysz się z BTS-em LTE1800Networks przy Matejki. W Plusie połączenie z 3G UMTS2100 HSPA+DC na BTS-ie Plusa z ratusza( Pl. Obrońców Pokoju). Możliwe że ta karta nie ma dostępu do LTE.
dulczaspl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-06-24, 23:51

Re: Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: dulczaspl »

Wiesz co, zadzwonilem do Netii o neta 100mb,babka powiedziała że mogę mieć max 20mb. Zapytałem co się zmieniło bo rok temu moi koledzy brali netie 10mb bo tylko tyle oferowali. Powiedziała że to zależy od jakiś par, portów wolnych, i zapytałem czy dalej idą po kablu od telefonu stacjonarnego, powiedziała że nie i że po jakimś miedzianym. Na koniec zapytałem, że do 20mb to ile tak szczerze bym osiągnął to odpowiedziała, że jej pokazuje na tą chwilę 16 MB. 50zl za neta na miesiąc, brać to czy przedzwonić jeszcze do Vectry, a może ona mnie w ciula robi?
dulczaspl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-06-24, 23:51

Re: Pomoc z doborem internetu - nawet zapłacę.

Post autor: dulczaspl »

Czy to oznacza, że nie oferują mi internetu po kablach tp? PS: Dziś zrobię testy lte do konca.
ODPOWIEDZ