proszę o pomoc w doborze sprzętu

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
K.mikulski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-07-10, 07:44

proszę o pomoc w doborze sprzętu

Post autor: K.mikulski »

Witajcie, mam następujący problem:
potrzebuje udostepnić moje łącze internetowe UPC, w pokoju drugim pokoju w tym samym budynku, ale dość daleko.
pokój znajduje się 50m w linii prostej, po drugiej stronie korytaża, różnica 1 piętra. probowalem repetera tp-link re210, ale to zdecydowanie za mało.
Po drodze jest wiele ścian, ale korytaż jest prosty. Jedyne co to 1 piętro różnicy, ale wciąż na wprost.
Dysponuje asusem ac1900. Pomyślałem że może jak bym jedną antene asusa wystawił na korytaż, a do drugiego pokoju "coś" dokupił też z podobną anteną, to dałbym radę uzyskać cel min 20Mb/s.
Na korytażu nie mogę wystawić dużej anteny, raczej jakiś kikut. poza tym, czy moge kupić jedną czy wszytkie 3 do asusa? A jaki sprzęt na druga stronę?
Czy są inne sieci? tak i to sporo(centrum miasta, mały biurowiec)
Budżet - mninimalny, najchętniej około 200zł.
co proponujecie?
z góry dzięki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: proszę o pomoc w doborze sprzętu

Post autor: matek451 »

Poprowadzić kabel pomiędzy tymi pokojami. W tym drugim dodatkowy AP podłączony LAN-LAN z routerem głównym. Wszelkie pomysły jakie masz na myśli to błąd. Ewentualnie można próbować z transmiterami PLC po sieci elektrycznej zamiast kabla.
ODPOWIEDZ