Problem z czasami ping i w ogole internet na zielincu to dżuma

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mojrusia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-08, 20:59

Problem z czasami ping i w ogole internet na zielincu to dżuma

Post autor: mojrusia »

Witam
mam problem z interetem ...
wiem ze moje nadajniki to symbol wyzysku i oszustwa oraz zrudlo cierpienia i rozpaczy w Swarzedzu ale ostatnio po tym jak wywalilo mnie z lobby na rankedzie robilem pomiary i zaobserwowalem niczym stalker w czarnobylu pewna niespotykana anomalie....

wyniki pierwszych pomiarow ktore utrzymywaly sie przez znaczaca ilosc czasu ( ponad 30 min i moze wczesniej ):
Download - 20 +/- mb/s
Ping - 170 +/- mb/s <-- przyczyna wielu lez i depresji
Upload - 22 +/- mb/s

i wyniki po tym czasie ktore ulegly CHOREJ zmianie od tak ( nic nie robilem z siecia routerem, po prostu wina reptilianow )
Download - 11 +/- mb/s
Ping - 30 +/- mb/s
Upload - 0.20 +/- mb/s

jak widac ping spadl ale download oberwal o polowe a upload pogorszyl sie ponad 110 krotnie... ( wtf? )

jezeli ktos wie oco moze chodzic lub chce wejsc zemna w rozmowe i sprbowac mi pomoc to blagam o pomoc...
moj internet gnebi mnie juz tak dlugo ze wydaje mi sie ze zyje w innym swiecie i slonce nie swieci dla mnie, nie wiem co robic i nie mam sili zagadac do zadnej dziewczyny :/ pomocy mam dosc ja juz nie chce tak dluzej zyc ;/
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z czasami ping i w ogole internet na zielincu to dżuma

Post autor: matek451 »

Wykonałeś coś z tych zaleceń viewtopic.php?f=2&t=49633&p=554096#p554096
mojrusia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-08, 20:59

Re: Problem z czasami ping i w ogole internet na zielincu to dżuma

Post autor: mojrusia »

wszystko, zmienilem nadajnik i sprawdzilem na innych routerach i nic :/ ale dobrze ze jestes bo przymierzam sie do tego jak pisales internetu z play...
Problem zemna jest taki ze ja nie moge miec limitow w jeden miesiac zuzywam cos kolo 3/4 terabajtow na filmy/gry/muzyke
a z tego co patrzylem w play jest ograniczany ten interent po 100g
jak on w tedy dziala czy na tych 2 mb/s ktore podobno sa po ograniczeniu dalej da sie grac np w lola/dote/hota/gw2/csa ?

co do ostatniego postu i tego skrytpu dalej badam temat, nie jestem zbyt dobrym inforamtykiem i nie mialem ostatnio duzo czasu robie co moge
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z czasami ping i w ogole internet na zielincu to dżuma

Post autor: matek451 »

Potrzebujesz 4TB/m-c , niski ping , dobre prędkości to szukaj dostawcy kablowego. LTE do takich zastosowań to ostateczność. Jak go nie ma to walcz z tym T-mobile tak jak napisałem. Tego nikt z nas za Ciebie nie zrobi, testy , zmiana pasm i BTS-a możliwa tylko na miejscu. na temat skryptu, wymuszania pasm na b525 jest w temacie o B525.
mojrusia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-08, 20:59

Re: Problem z czasami ping i w ogole internet na zielincu to dżuma

Post autor: mojrusia »

gdybym mogl miec kabel to byl nawet sam zabral lopate i 2 miechy kopal row pdo niego
mieszkam w tym przekletym poznaniu i kabla miec juz nigdy nie bede miec bo im sie go podciagnac nie oplaca
jedyna opcja to kabel z neostrady ale internet z niego to jakies 0.1 mb/s juz wole sie podcierac papierem sciernym na zmiane z sola i woda utleniona niz wracac do nich

Co do walki z T-mobline co proponujesz ? dzwonienie do nich? wysylanie listow i czy zaczepianie ich w tramwajach ? ja zrobie wszystko ja juz mam tego dosc

Ps myslisz ze zmiana routera pomoze ? mysle o zakupie tego bydlaka http://allegro.pl/router-asus-rt-ac5300 ... 96059.html

myslisz zeto cos da?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z czasami ping i w ogole internet na zielincu to dżuma

Post autor: matek451 »

A po co ci router ? Mam nadzieję ze do takich zastosowań korzystasz z B525 po kablu LAN a nie po WiFi. Wtedy twoim problemem jest sygnał LTE i działanie LTE z T-mobile. Operator ci nic nie pomoze bo on na tym terenie ma zasięg. Zresztą on nic nie gwarantuje, to internet mobilny. a ta walka z T-Mobile to szukanie rozwiązania z twojej strony, czyli sprawdzenie pasm, BTSów , sygnału z nich , prędkości i pingu i wybór optymalnego. Do tego służą opisane skrypty, wymuszanie pasm i testy w terenie. Tylko ty mozesz je zrobić, sprawdzić rezultaty i podzielić się tutaj nimi. Od nich zależa dalsze kroki. Konsultanci T-mobile ci w tym nie pomogą.
mojrusia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-08, 20:59

Re: Problem z czasami ping i w ogole internet na zielincu to dżuma

Post autor: mojrusia »

problem w tym ze z tego co rozmawialem wczesniej i danych jakie pokazalem tez miedzy innymi tu ludzie mi powiedzieli ze to ich nadajniki sa miedzy innymi zrodlem klopotow bo sa strasznie przeladowane i nie wiem jak ten problem rozwiazac :/
chyba zostaje mi szukanie innego mieszkania... niesamowite jaka dziurą jest poznan 2017 rok i normalnego internetu nie mozna dostac ;/
mojrusia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2017-06-08, 20:59

Re: Problem z czasami ping i w ogole internet na zielincu to dżuma

Post autor: mojrusia »

A wiesz moze coś na temat internetu satelitarnego ? jakie to pingi oferuje ? podobno jestem w zasiegu 1 oferty 6 mb/s
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Problem z czasami ping i w ogole internet na zielincu to dżuma

Post autor: radius »

600-800 ms. Na Youtube masz testy Tooway.

I mam prośbę. Pisz mniej chaotycznie, bo ciężko się czyta.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ODPOWIEDZ