Router pod światłowód do 800 Mbit/s

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dulas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-11, 10:05

Router pod światłowód do 800 Mbit/s

Post autor: dulas »

Witam,

Szukam dobrego routera do domku o jak najlepszym zasięgu i dobrej przepustowości pod internet światłowodowy do 800 Mbit/s. Nie jestem w temacie więc proszę o sugestie, dostawca proponuje mi Netis Wf2780 ale znam ten sprzęt i z mojego doświadczenia kiepsko działa na Wifi.

Z góry dzięki
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router pod światłowód do 800 Mbit/s

Post autor: wojteks »

Za 140zł nie kupisz routera do obsługi 800Mbps po stronie WAN, skoro to światłowód to gdzie port światłowodu w routerze? Dostawca daje mediaconverter? Jeżeli tak to jaki?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router pod światłowód do 800 Mbit/s

Post autor: radius »

Ale się uśmiałem. Dawno ktoś mi tak nie poprawił humoru Netisem.

Drogi Kolego. Wydaj 1500 zł na Asus RT-AC5300 to Ci może poleci tyle.

Wojtku końcówkę postawią, np. Netis EP8101G. I za nią postawią kiczowaty router.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
dulas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-11, 10:05

Re: Router pod światłowód do 800 Mbit/s

Post autor: dulas »

Światło dociągnęli pod bramę, jutro będę ciągnąc do domu i u mnie montują swój sprzęt pod który podpinają światłowód i poźniej jest router który mam sam zakupić. Jakieś sensowne sugestie co kupić żeby to ładnie działało ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router pod światłowód do 800 Mbit/s

Post autor: wojteks »

dulas pisze:i u mnie montują swój sprzęt pod który podpinają światłowód
To jutro napisz jaki sprzęt zamontowali.
dulas pisze:Jakieś sensowne sugestie
Dostałeś, takiego ruchu nie obsłużysz routerkiem za 200-500zł.
Nie pomagam na PW!
dulas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-11, 10:05

Re: Router pod światłowód do 800 Mbit/s

Post autor: dulas »

To może nie warto brać takiej usługi i zejść do 300 Mbit/s i wtedy będzie łatwiej ze sprzętem ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Router pod światłowód do 800 Mbit/s

Post autor: radius »

Ale ja Ci odpowiedziałem całkowicie poważnie :)

Przy włączonym CTF na Asus RT-AC3200 (1 GHz, 256 MB RAM) obserwowałem 450 Mb/s. Po LAN oczywiście.

RT-AC68U (800 MHz, 256 MB RAM) poradził sobie z 250 Mb/s. Na szybszym łączu nie testowałem.

RT-AC56U (800 MHz, 256 MB RAM) fajnie działa na 120 Mb/s. Na szybszym łączu nie testowałem. Tylko, że tego modelu już nie produkują.

Jeżeli lubisz ryzyko to możesz pokusić się o zakup Asus RT-AC88U. Z procesorem 1,4 GHz i 512 MB pamięci podejrzewam, że może podołać.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router pod światłowód do 800 Mbit/s

Post autor: wojteks »

dulas pisze:nie warto brać takiej usługi i zejść do 300 Mbit/s i wtedy będzie łatwiej ze sprzętem ?
Co za różnica 1000 czy 1500zł. Nie wiem do czego Ci te 800 czy nawet 300Mbps. Do backupu interentu to i tak za mało.
Nie pomagam na PW!
dulas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2016-07-11, 10:05

Re: Router pod światłowód do 800 Mbit/s

Post autor: dulas »

Dziś testuje moje światełko :-) speedtest na lapku z karta "ac" przez Wifi pokazał mi prawie 200Mb/s w dwie strony. Xbox one po kablu ciężko określić bo na ich serwerach zawsze mi prędkości skaczą ale max 300Mb/s jak do tej pory. Drugi, stary laptop na kablu w speedtest 300Mb/s i wysyłanie ponad 700Mb/s. Testuje na pożyczonym Netis Wf2780
CAT
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-06-08, 07:56

Re: Router pod światłowód do 800 Mbit/s

Post autor: CAT »

Dzien dobry
obecnie mam radiowke i niestety infrastruktura kabli po miedzy kondygnacjami musi pozostac.
Chce podlaczyc swiatlowod szybkosc 500Mbit
dla ulatwienia beda wchodzi swiatlowodem od dachu tak jak teraz radiowka, tam na poddaszu instaluja taki router w stnd: HUAWEI ONU HG8245 GE (GPON)
od tego bedzie szedl stary/obecny kabel miedzy kondygnacjami i tu pojawia sie pytanie czy jak podlacze na dole ten router RT-AC88U
bedzie to mialo jakis sens, doadatkowo na szybkim internecie zalezy mi na dole bardziej, przepraszam ale jestem laikiem a chce wiedziec wczesniej bo wiem ze jak przyjada fachowcy to sie spiesza i nie zawsze maja czas pochylic sie nad problemem.
Pozdrawiam
CAT
Ostatnio zmieniony 2018-06-08, 08:12 przez CAT, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Router pod światłowód do 800 Mbit/s

Post autor: krystianb »

CAT pisze:dla ulatwienia beda wchodzi swiatlowodem od dachu tak jak teraz radiowka, tam na poddaszu instaluja taki router w stnd: HUAWEI ONU HG8245 GE (GPON)
Jest tam zasilanie? Bo w PoE pewnie nie będą się bawić.
CAT pisze:od tego bedzie szedl stary/obecny kabel miedzy kondygnacjami
Jaki tam masz kabel ethernet 5E lub wyżej? Czy koncentryczny? Jak przyzwoita przyzwoita skrętka, która da radę gigabit zsynchronizować to może być, jak koncentryk to trzeba nowy kabel kłaść, bo rozwiązanie jest dobre, choć jeszcze pytanie jak tam jest gorąco latem, bo może być zbyt ciepło i router dostawcy będzie się wieszał.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ