Repeater, transmiter, czy coś innego?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adinas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-30, 11:00

Repeater, transmiter, czy coś innego?

Post autor: Adinas »

Cześć,

Poszukuje możliwości poszerzenia zasięgu internetu w domu. Router Netia Spot. Kiedyś przeciągnąłem kabel po przekątnej stronie domu od tego routera, więc chciałbym go wykorzystać żeby tam zamontować rozsyłasz internetu. Próbowałem paru repeaterów jednak żaden nie spełnia moich oczekiwań bo działają tylko po Wifi. Czy drugą i jedyną inną możliwością jest transmiter, czy może coś innego? W sklepach nie potrafią mi pomóc :( .

Może Wy macie jakiś pomysł jak to rozwiązać?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Repeater, transmiter, czy coś innego?

Post autor: matek451 »

Masz poprowadzony kabel więc podłącz do niego Netia Spota a na drugim końcu zainstaluj router WR-841 ustawiony jako AP i podłaczony do LAN https://forumsieciowe.pl/index.php?/top ... C4%99powy/ będziesz miał do dyspozycji wiFi i 3 porty LAN.
ajt
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2017-07-20, 14:21

Re: Repeater, transmiter, czy coś innego?

Post autor: ajt »

Przy czym warto podkreślić, że ten WR-841 to tylko przykład, praktycznie jakikolwiek router się nadaje, byleby się dało go skonfigurować analogicznie, jak ten pod podanym linkiem :)
Adinas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-30, 11:00

Re: Repeater, transmiter, czy coś innego?

Post autor: Adinas »

Dzieki Wam. Mialem taki pomysl ale mi odradzili bo powiedzieli że to zbyt skomplikowane żeby to zrobić.

Tylko jakbyście mogli mi jeszcze doradzić czym się różni czy lepiej TP-LINK TL-WR841N czy TL-WR841ND
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Repeater, transmiter, czy coś innego?

Post autor: matek451 »

Bez znaczenia.Router taki sam tylko literka d mówi o odkręcanej antenie. Występuje w kilku wersjach. To jest najprostsze i najlepsze rozwiązanie, ci co odradzali nie mają zielonego pojęcia o sieciach.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Repeater, transmiter, czy coś innego?

Post autor: krystianb »

Adinas pisze:Tylko jakbyście mogli mi jeszcze doradzić czym się różni czy lepiej TP-LINK TL-WR841N czy TL-WR841ND
Do tego celu nadaje się prawie każdy router z AP. Dużego doświadczenia nie mam, ale jeszcze nie natrafiłem na taki, który by nie działał, a testowałem tak nawet szmelce zte dawane do neostrady, czy routery z kablówki. Byle dało się wyłączyć DHCP i zmienić IP na nie kolidujący, nigdy nie potwierdziłem tego co ludzie piszą o jakichś dziwnych softach AP, nie przekazujących maca kart wifi dalej.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ