Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
BAD_COMMAND
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-01-16, 23:24

Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Post autor: BAD_COMMAND »

Dzień dobry,
Witam wszystkich forumowiczów :-)
Mam naprawdę nie lada problem z E5577. Potrzebuję koniecznie (wiem iż jest to możliwe) przekierować porty w routerze. Niestety owy router w wersji od T-Moblie nie ma takiej opcji. Próbowałem zmienić firmware ale wciąż "wywala" błąd. :cry: Mianowicie iż nie może ściągnąć oprogramowania. Może ktoś jest w stanie mi pomóc ponieważ za bardzo nie znam się na tym a na pewno robię coś nie tak :cry: Prawdę powiedziawszy nie wiem nawet który firmware jest prawidłowy tzn. posiada możliwość przekierowania portów i czy konieczne jest też wgranie WebUI? :( Jeszcze raz proszę o pomoc! :cwaniak:
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Post autor: dzejk »

Jaki firmware i jakie webui teraz posiadasz (chodzi o dokładne numery) ?
BAD_COMMAND
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-01-16, 23:24

Re: Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Post autor: BAD_COMMAND »

Tak więc posiadam aktualnie (chyba najnowsze):

Wersja oprogramowania modemu:
21.323.07.00.55

Wersja interfejsu www:
17.100.18.00.55
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Post autor: wojteks »

BAD_COMMAND pisze:Potrzebuję koniecznie (wiem iż jest to możliwe) przekierować porty w routerze.
Masz wykupione publiczne (zewnętrzne) IP?
Nie pomagam na PW!
BAD_COMMAND
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-01-16, 23:24

Re: Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Post autor: BAD_COMMAND »

Niestety nie. Ale z tego co słyszałem z odpowiednim firmware można uruchomić DDNS! :hurra: Choć niestety nie wiem czy to prawda? :facepalm:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Post autor: matek451 »

A co DDNS ma wspólnego z IP dostępnym z zewnątrz? DDNS dotyczy zmiennego publicznego IP ale dostępnego z zewnątrz. Wszyscy operatorzy mobilni blokują ruch inicjowany z zewnątrz. W Orange bezpłatnie można mieć zmienny IP z dostępem z zewnątrz, aktywacja jako vpn przez BOK. W Plusie dostepny odpłatnie taki adres zmienny( koszt / 6,15zł/m-c) lub stały za 18,45 zł/m-c. W T-Mobile i Orange dla firm też dostępne stałe ale odpłatnie.
BAD_COMMAND
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-01-16, 23:24

Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Post autor: BAD_COMMAND »

Nie wiem osobiście co Panu i kto blokuje... nie interesuje mnie to... znającym temat powiem tylko iż strasznie Pan namieszał i powinien uzupełnić swoją wiedzę. Wiem natomiast iż istotną dla mnie sprawą są owe porty! I jeszcze raz proszę o pomoc przy zmianie firmware'u.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Post autor: matek451 »

Człowieku ośmieszasz się tutaj na całego. Najpierw wyskakujesz z przekierowaniem portów nie mając dostępu z zewnątrz na swój routerek, potem piszesz coś o DDNS nie mając zielonego pojęcia co to jest i do czego służy. A blokowanie ruch inicjowanego z zewnątrz przez wszystkich operatorów mobilnych to niezaprzeczalny fakt i dotyczy to wszystkich standardowych użytkowników. Dostałeś ode mnie dokładna informację jak taki dostęp uzyskać i nie obrażaj mnie tutaj bo ze swoimi umiejętnościami i wiedzą nie dorastasz mi do pięt. Możesz sobie przekierowywać porty do usranej śmierci, zmieniać FW ale i tak nic nie osiągniesz jeśli operator będzie blokował ruch przychodzący na jego WAN inicjowany z zewnątrz . To jest elementarz sieciowy, którego nie znasz.
BAD_COMMAND
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-01-16, 23:24

Re: Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Post autor: BAD_COMMAND »

Ja po prostu zadzwoniłem do operatora i zapytałem czy blokuje dostępu do mojego IP w jakikolwiek sposób... On a raczej ona powiedziała mi grzecznie iż nie blokuje w żaden sposób mojego IP! A to co Pan piszę niestety ale należy zaliczyć do działu wiedzy związanymi z teoriami spiskowymi :D lub apokaliptycznymi wizjami "końca" świata. :papa:

Jeszcze raz powtarzam ja chcę tylko przekierować port. :zdrowko:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Post autor: matek451 »

To co mówi panienka w BOK operatora nie ma żadnego znaczenia, on nie ma pojęcia o co chodzi. Operatorzy mobilni z założenia blokują ruch inicjowany z internetu na IP użytkownika, czynią to ponoć dla bezpieczeństwa użytkownika, stosują blokadę na swoim firewallu. Nawet jak to IP jest publiczne( z reguły zmienne) a nie prywatne to i tak nie idzie wejść na nie z zewnątrz. Przekierowanie portów WAN na LAN w takim wypadku jest pozbawione sensu, skoro port WAN nie jest dostępny z zewnątrz. Napisałem jak to można zmienić u trzech operatorów uzyskując publiczne stałe lub zmienne IP z dostępem z zewnątrz. W Play nie ma w ogóle takiej opcji. Inna metodą jest korzystanie z tunelowania VPN. Jeśli operator nie odblokuje ci dostępu z zewnątrz do twojego portu WAN na routerze to przekierowanie portów jest sztuką dla sztuki
BAD_COMMAND
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-01-16, 23:24

Re: Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Post autor: BAD_COMMAND »

No nic... nie ma co... :brawa:

poczekam... :cfaniak: dziękuję za lekcję ale pokory :gwiazdki:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Post autor: wojteks »

BAD_COMMAND pisze:niestety ale należy zaliczyć do działu wiedzy związanymi z teoriami spiskowymi
Zadałeś pytanie, dostałeś wyczerpującą odpowiedź. Bardzo często konsultant w BOK nie ma o pojęcia o tym o co ktoś pyta.
Nie pomagam na PW!
BAD_COMMAND
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-01-16, 23:24

Re: Huawei E5577Cs-321 - port forwarding

Post autor: BAD_COMMAND »

Sam sobie poradzę...

Oczywiście iż zrozumiałem nikt nie zmusi nikogo do niczego :)

...nie jest to jakaś wiedza tajemna
Zablokowany