pytanie techniczne o internet radiowy

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzyś

pytanie techniczne o internet radiowy

Post autor: krzyś »

Witam.W mojej małej miejscowości na opolszczyźnie będą zakładać internet radiowy.Zaproponowali na wstępie 300zł,a później za szybkość 150kb/s 48,80brutto,a za szybkość 250kb/s 60brutto.
Pomyślałem sobie,że za 1 abonament rozprowadzić to do mojego kolegi oraz do osoby która mieszka w niemczech ale tutaj ma dom w bardzo dobrej lokalizacji (na małej górce).Osoba ta zgadza się płacić za prąd - u niej postawilibyśmy tę antenę odbiorczą+serwer,a w zamian do tego serwera zamontowalibyśmy 2 kamery - 1 wewnątrz,a 1 zewnątrz pomieszczenia - tak by mógł połączyć się z tym serwerem i obserwować swój dom 24h na dobę,a my z kolegą płacilibyśmy ten abonament np.2x30zł.
Czy jest to możliwe?Jak to wygląda prawnie?Jaki trzeba do tego cały sprzęt?
Będę bardzo wdzięczny za udzielenie informacji.
appe

Re: pytanie techniczne o internet radiowy

Post autor: appe »

Popierwsze nie potrzebujesz zadnego serwera. Wystarczy swish. Do swisha podłączasz kamery, konfigurujesz wszystko i dziala.... Musisz tylko poprosic dostawce internetowego o zewnętrzne adresy IP dla kazdej z kamer. To najtańsze rozwiazanie
ten sam krzyś

Re: pytanie techniczne o internet radiowy

Post autor: ten sam krzyś »

Oki.Czyli tak.U tego pierwszego będzie antena główna odbiorcza z której przewodem zjedziemy do switcha.Również dwie kamery połączymy do switcha.I co dalej?Do jeszcze jednej anteny - tym razem nadawczej?
ODPOWIEDZ