Nie mogę się połączyć z urządzeniem z za NAT mając internet z Neostrady

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Caporeira
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2014-11-11, 20:03
Lokalizacja: Internet

Nie mogę się połączyć z urządzeniem z za NAT mając internet z Neostrady

Post autor: Caporeira »

Będąc za NATem nie mogę się połączyć z moim tunerem Vu+Solo4k - webinterface. Łącze się będąc zalogowanym do Neostrady.

Tą sama sytuacja tylko jestem zalogowanym do Play Internet lub T-Mobile Internet, łącze się z tunerem bez problemu.

A jak łącze się z Neostrady (nie działa)
A z Play/TMobile (działa).

LiveBox ma pulę w sieci LAN xxx.xxx.1.xxx
UPC (Solo4k) ma pulę w sieci LAN: xxx.xxx.0.xxx

Czy to może wina tej adresacji ?

Livebox to nie moja sieć więc tutaj nie mam możliwości zmiany adresacji dla wszystkich urządzeń w tej sieci.
Natomiast w Compal CH7465 (UPC, Solo4k) chciałbym zmienić zą adresacji, ale ten modem/router nie ma takiej opcji.

Czy są jakieś inne pomysły jak rozwiązać ten problem ?

Przypominając i podsumowując, mogę pingować z Neostrady do Solo4k będącego w sieci UPC, ale jak chce się połączyć z konkretnym portem (np Webinterface) to z Neostrady się nie da.
Z innej sieci nie ma problemu.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Nie mogę się połączyć z urządzeniem z za NAT mając internet z Neostrady

Post autor: key »

Prawdopodobnie masz problemy z routingiem i przypadkowo otwartymi portami.

Mysle ze rozwiazaniem byl by VPN miedzy obydwoma sieciami, ale trudno powiedziec cokowiek nie wiedzac jak masz skonfigurowane obie sieci.

Mozesz wkleic rysunek jak to wszystko jest polaczone lacznie z adresami IP, maskami, ustawieniami servera DHCP?
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ