Router+AP przekazywanie portów

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamil555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-05-15, 15:21
Lokalizacja: sdf

Router+AP przekazywanie portów

Post autor: kamil555 »

Witam,
nie mogę sobie poradzić z przekierowaniem portów na routerze TP-link W8901g, który poprzez tryb bridge współpracuje z AP TP-link WA801ND.

Problem polega na tym, że przez to, że router mam ustawiony w trybie mostu, to mam dezaktywowany NAT, przez co nie mogę przejść wszystkich kroków zgodnie z tym poradnikiem dot. przekierowania portów.
https://portforward.com/tp-link/td-w8901g/

Czy da się zatem jakoś przekierować porty na tym routerze mimo ustawienia go na tryb mostu?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router+AP przekazywanie portów

Post autor: wojteks »

Skoro jest w trybie mostu porty są przekazane dalej, do urządzenia gdzie jest NAT lub na ethernet komputera/urządzenia które dostaje IP neostrady.

Nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć, WA801 to AP, gdzie dostajesz IP neostrady?
Nie pomagam na PW!
kamil555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2010-05-15, 15:21
Lokalizacja: sdf

Re: Router+AP przekazywanie portów

Post autor: kamil555 »

Hm, chcę po prostu ustawić u siebie w domu przekierowywanie portów.
W tej chwili działa to tak, że mam internet radiowy, kabel z anteny schodzi do w8901g, który pracuje w trybie mostu. Jest on na parterze w domu. Na piętrze jest natomiast wspomniany AP.
To skoro nie mogę ustawić przekierowania na pierwszym routerze to da radę to zrobic na AP?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router+AP przekazywanie portów

Post autor: wojteks »

kamil555 pisze:kabel z anteny schodzi do w8901g, który pracuje w trybie mostu.
No to w nim żadnych portów nie przekierujesz, nie pracuje w trybie mostu a jest tylko switchem z WiFi. Przekierowanie można zrobić w urządzeniu które robi NAT (zapewne schowane w antenie i jest własnością dostawcy). Nie znamy konfiguracji sieci dostawcy więc to raczej z nim musisz się dogadać.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ