Problem z pasmem 2.4 GHz, 5GHz

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
_Noel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-17, 18:23

Problem z pasmem 2.4 GHz, 5GHz

Post autor: _Noel »

Cześć,

Od ponad roku posiadam internet mobilny w T-Mobile z ruterem Huaweii. Od jakiegoś miesiąca pojawił mi się nastrępujący problem:
Na nowym półrocznym laptopie HP nagle przestał działać internet podczas pracy po prostu ot tak. Rozwiązaniem okazało się przełączenie z 2.4GHz na 5GHz. Natomiast po przełączeniu się na tę częstotliwość stary laptop żony nie widzi Wi-fi jak się okazuje po prostu karta sieciowa na tej częstotliwości nie pracuje. Zagadką natomiast dla mnie jest dlaczego po ponownym przełączeniu się na 2.4 GHz nowy laptop widzi internet ale otwiera strony albo bardzo wolno albo w ogóle. Problem jest nowy, wcześniej nie występował, czy ktoś może podpowiedzieć co się stało z nowym laptopem że na częstotliwości 2.4 GHz działał pół roku bezproblemowo i nagle nie chce na tej częstotliwości pracować kompletnie ? Dodam iż mieszkam w domku jednorodzinnym, sąsiada mam od siebie z 200 metrów i nie zakłucają mi zasięgu obce sieci bo ta od sąsiada widoczna jest tylko na dworze. Internet ogólnie działa na 4 z 5 kresek w zasięgu LTE.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z pasmem 2.4 GHz, 5GHz

Post autor: wojteks »

Jak ten laptop zachowuje się z innymi sieciami 2.4GHz?
Nie pomagam na PW!
_Noel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-17, 18:23

Re: Problem z pasmem 2.4 GHz, 5GHz

Post autor: _Noel »

Nie wiem ponieważ nie mam możliwości sprawdzenia, nie wiem na jakim paśmie działa internet w telefonie ale w momencie kiedy telefon jest ruterem wszystko też śmiga na komputerze idealnie
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem z pasmem 2.4 GHz, 5GHz

Post autor: key »

Sprawdz czy nie masz ustawionego jakiegos dziwnego kraju na PC i routerze.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ