Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Post autor: domenpro »

Witam, potrzebuje szybkiego rozwiązania. Opisuje jak to wygląda: mam router huawei b525s-23, internet LTE bez limitu z T-Mobile, do tego przez port wan podłączyłem drugi router TP-Link TD-W8950N. Zrobiłem to po to, żeby kabel antenowy był jak najkrótszy. TP-link ma zarządzać całą siecią a huawei pełnić rolę tylko i wyłącznie modemu. Po wielu testach na Huawei były znaczne lepsze prędkości, tp-link wygląda jakby ograniczał prędkość transferu. Co mam zrobić i czy jest to możliwe, żeby router redukował prędkość? Może po prostu muszę coś ustawić w nim, skonfigurować?
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Re: Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Post autor: domenpro »

Podkreślam, że zakup ewentualnie innego routera wchodzi w grę do 250złotych z obsługą podziału przepustowości łącza, portem wan aby połączyć z huaweiem, z dobrym zasięgiem wifi.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Post autor: key »

Przestaw Huawei w bridge mode.
Nie pomagam na PW.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Post autor: dzejk »

Ten tp-link ma wolne wifi (2,4GHz - 150Mb/s), w praktyce pewnie do 70Mb/s. Porty lan też tylko do 100Mb/s.
Huawei ma podwójne radio wifi (na 2,4 GHz do 300 Mb/s, a na 5 GHz do 1300 Mb/s), do tego przełącznik lan gigabitowy.
Jakie prędkości osiągasz po kablu na huawei ? Potrzebujesz router dwuzakresowy, czy radio 2,4 GHZ wystarczy ?
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Re: Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Post autor: domenpro »

Niestety Huawei nie posiada Bridge Mode został okrojony przez fm T-Mobile :/. @dzejk wszystko zależy jak będzie się wahać cena między podwójnym radiem wifi, a pojedynczym, byleby się mieściło w zakresie cenowym do 250zł i posiadało koniecznie kontrolę przepustowości łącza co by nie było lagów podczas grania, gdy ktoś inny ogląda youtube lub w jakikolwiek inny sposób przeciąża sieć.
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Re: Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Post autor: domenpro »

Zaktualizowałem tp-linka, wyłączyłem na nim firewall. Próbuje testować ale jest taka godzina że ciężko osiągnąć powyżej 15mb/s więc nie wiem czy to coś poprawiło :/. Ewentualnie jakieś ustawienia mógłbym pozmieniać w tp-linku? Co do Huawei po lanie uzyskiwałem 30-40mb/s na to linku 15mb coś koło tego
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Post autor: wojteks »

Sprawdź na innym kablu ethernet, jakie masz zdefiniowane IP w Tp-Linku po stronie LAN i w B525?
Nie pomagam na PW!
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Re: Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Post autor: domenpro »

Oki ogarnąłem temat, zaktualizowałem softa, wyłączyłem firewalla i prędkość poszła w górę, rekord z anteną na ten czas wyszedł 54d, 26u na agregacji 1800+2600, lecz nie jestem pewien czy to 2600 ciągle jest wykorzystywane, bo gdy wymuszę na 2600 to zasięg jest strasznie słaby 120-125. Natomiast na 1800 aktualne statystyki : RSPR -93dBm, RSRQ -5 - -11, SINR 15dB. Dodam, że na routerze w miejscu anteny wychodziło RSCP -90dBm :/ Wie ktoś może jak poprawić wyniki na antenie? Jest to antena od Cybertecha Mimo LTE 15dBi +10 metrów kabla. Coś tam czytałem o polaryzacji, ale niestety się na tym nie znam :|
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Post autor: compawori »

Ogólnie papametry wygnali są dobre. Możesz je jeszcze poprawić np. tak:
- poszukaj lepszego ustawienia anteny
- znajdż sposób na krótszy kabel antenowy
- pozbądź się wszelkich przejściówek lub przedłużaczy na kablu antenowym
- wymień kabel antenowym na taki o niższym tłumieniu dla twoich częstotliwości
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Re: Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Post autor: domenpro »

Mogę skrócić kabel antenowy tylko musiałbym wiedzieć jak się za to zabrać normalnie rozcinam i łącze i co dalej? Niemniej lutuje ze sobą żyłę? Nie spowoduje to dodatkowego tłumienia?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Post autor: wojteks »

Obcinasz kabel na potrzebną długość, kupujesz wtyk SMA na posiadany kabel, odpowiednio obrabiasz koniec kabla, zaciskasz złącze (czasami lutujesz pin) i już
Nie pomagam na PW!
domenpro
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-09-10, 22:03

Re: Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Post autor: domenpro »

Ok. Przyszłościowe rozwiązanie. A co do ustawienia anteny do lepszego odbioru lte 1800 regulować góra dół?
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: Potrzebuje szybko pomocy! Drugi router zmniejsza prędkość transferu?

Post autor: compawori »

We wszszystkich trzech płaszczyznach. Nawet ustawienie pod kątem względem masztu czasem pomaga (zmiana polaryzacji).
ODPOWIEDZ