Drugi router jako wifi extender

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michal3434
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-02-26, 22:34

Drugi router jako wifi extender

Post autor: michal3434 »

Witam,

Jako główny router mam Netgeara r7800, jednak pomimo że to świetny sprzęt to mam miejsca gdzie zasięgu wifi brak. Mam 2 stare routery: Linksys e4200 oraz asus rt-n66u, które z chęcią bym wykorzystał do rozszerzenia zasięgu wifi. Tam gdzie nie ma zasięgu mam dociągnięte kable ethernet, więc układ jest taki:
Netgear--->kabel --> "drugi router" ---> wifi

Chciałbym byto wifi z drugiego routera było takie samo jak z Netgeara, wtedy sprzęt by sobie dobierał gdzie się podłączyć w zalezności od siły sygnału Jak to wszystko skonfigurować? W jakich trybach?

z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Drugi router jako wifi extender

Post autor: wojteks »

Takie samo SSI nic nie da, te sprzęty nie obsługują roamingu. Lepiej zrobić każdemu inny SSID i wybierać ręcznie. W dodatkowych routerach zostawiasz pusty port WAN, kabel podłączasz do LAN, nadajesz IP po stornie LAN z tej samej sieci co główny router (do zarządzania), wyłączasz DHCP po stronie LAN, konfigurujesz WiFi.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ