2 gniazda antenowe i 2 modemy + wifi

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wmk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-06-29, 21:09
Lokalizacja: szcz

2 gniazda antenowe i 2 modemy + wifi

Post autor: wmk »

Mam 2 gniazda antenowe w 2 pokojach w mieszkaniu. W jednym pokoju mam modem UPC internetu z routerem wifi w 1 - taki tam ich box. Stamtąd leci po mieszkaniu wifi, do niego skrętką podłączony jest bezpośrednio komputer dla lepszego przesyłu danych.

Natomiast w salonie mam podłączony do gniazda antenowego dekoder również z modemem w jednym (możliwość ustawienia go jako modem/router oprócz dekodera - coś tam horizon bla bla bla). Podłączony jest po prostu do TV po hdmi jako dekoder sygnału. Problem jest następujący - między pokojami w jednym miejscu jest ściana kominowa, gruba z blachami osłaniającymi tunele kominowe. Zasięg przez tą ścianę strasznie leci łeb na szyję i TV oraz inne urządzenia w salonie mają problem. Nie mam za bardzo możliwości pociągnąć skrętkę z 1 pokoju do drugiego. Nie chciałbym korzystać z wzmacniaczy sygnału.

Pytanie czysto teoretyczne/funkcyjne. Czy jest możliwość aby ustawić te dwa modemy w 1 sieć? Albo po prostu jednego użyć jedynie jako switcha aby podłączyć sprzęt - PC pod skrętce, a z drugiego ustawić router Wifi?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: 2 gniazda antenowe i 2 modemy + wifi

Post autor: wojteks »

W czym masz problem z położeniem skrętki? Listwy przypodłogowe się do tego nadają, zawsze się da coś wymyślić.
Nie pomagam na PW!
wmk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-06-29, 21:09
Lokalizacja: szcz

Re: 2 gniazda antenowe i 2 modemy + wifi

Post autor: wmk »

płytki na podłodze.. brak listw w dużej części mieszkania - musiałbym odkuwać płytki i jakoś próbować to położyć pod nimi a przy odbijaniu bardzo prawdopodobne że popękają. Po prostu nieprzemyślana kwestia podczas niedawnego remontu..
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: 2 gniazda antenowe i 2 modemy + wifi

Post autor: wojteks »

No to na granicy płytka/ściana chyba że płytki wkute na gładko ze ścianą. Druga opcja to bruzda w tynku i szpachlowanie (dokładałem tak dodatkowe gniazda 230V, kable antenowe tv-sat, kabel thernet, czujniki temperatury do CO. Chcieć=da się.
Droga opcja to Poweline ethernet czyli ethernet po sieci elektrycznej.
Nie pomagam na PW!
wmk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-06-29, 21:09
Lokalizacja: szcz

Re: 2 gniazda antenowe i 2 modemy + wifi

Post autor: wmk »

Wiem, że jak się chce to się da. Pytanie tak naprawde ma na celu czy mozna tego uniknac i czy da się uzyskać to o co pytam, w sposób jaki pytam? ;)
compawori
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-08-25, 22:09

Re: 2 gniazda antenowe i 2 modemy + wifi

Post autor: compawori »

Kolega wyżej już napisał:
wojteks pisze:ethernet po sieci elektrycznej.
ODPOWIEDZ