Jaki repeater z VLAN?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AlecClaire
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-02, 00:23
Lokalizacja: None

Jaki repeater z VLAN?

Post autor: AlecClaire »

Witam

Poszukuje routera z funkcją repeater'a, który w tym trybie obsługiwałby VLAN.

Czyli chodzi mi o to, aby router/repeater mógł utworzyć sieć VLAN, której klienci są niewidoczni dla głównego routera.
Sytuacja analogiczna następuje, gdy tworzymy "hostspot mobilny" na komputerze z Windowsem - klienci podłączeni o tego hotspotu nie są widoczni dla routera, jedynie komputer.

Obecnie posiadam Asus AC-52U. Posiada on "Sieć gościnną" (chyba VLAN) w trybie routera (jest w stanie utworzyć 3 sieci). Jednak w trybie repeatera wykorzystuje "Sieć gościnną" do utworzenia własnej, blokując możliwość utworzenia dodatkowej. Urządzenia podłączone do niego nawet jeżeli emituje inny SSID są widoczne dla routera głównego.

Ktoś ma jakiś model?

Pozdrawiam
A
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki repeater z VLAN?

Post autor: key »

Niestety piszesz tak, ze ciezko zrozumiec o co Ci chodzi.
AlecClaire pisze:Czyli chodzi mi o to, aby router/repeater mógł utworzyć sieć VLAN, której klienci są niewidoczni dla głównego routera.
Prawdopodobnie mozesz uzyc dowolnego routera ktory podlaczysz portem WAN do reszty sieci. Wszystko co podlaczysz po stronie LAN zniknie dla komputerow podlaczonych po stronie WAN.
Nie pomagam na PW.
AlecClaire
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-02, 00:23
Lokalizacja: None

Re: Jaki repeater z VLAN?

Post autor: AlecClaire »

Podany opis, podany przykład - "nie da się zrozumieć" - jaśniej się nie da.

Rozwiązanie z portem WAN nie wchodzi w grę. Przecież opisałem co i w jaki sposób chcę uzyskać.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki repeater z VLAN?

Post autor: key »

Rozwiazanie z portem WAN to jest dokladnie to samo co robi windows w trybie host. Przeczytaj dokladnie dokumentacje i zobacz jak jest przeprowadzony routing.

Jesli chesz bawic sie VLANem, to potrzebujesz dojscie po konsoli i pelne pakiety w OS - wtedy bez problemu zrobisz cos w stylu:

Obrazek

Jak zrobic VLAN znajdziesz w internecie - stron jest duzo.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki repeater z VLAN?

Post autor: wojteks »

AlecClaire pisze:Rozwiązanie z portem WAN nie wchodzi w grę. Przecież opisałem co i w jaki sposób chcę uzyskać.
Ale takie rozwiązanie będzie proste, tanie, praktycznie nie wymaga konfiguracji. Nie wiem dlaczego używasz fatalnego trybu repeater.
Inna opcja to zamiast trybu repeater użyć dodatkowego AP Clienta podłaczonego do WAN Asusa, wtedy zostaną zamaskowane wszystkie urządzenia po tym AP Cliencie, główny router będzie widział tylko 1 urządzenie czyli Asusa a Asus może wtedy nadawać sieci dla gości itp.

Nie da się zrobić tak, żeby główny router nie widział urządzeń po repeaterze/switchu bo przecież ruch przez niego musi wychodzić więc musi widzieć urządzenia, urządzenia muszą dostać IP z głównego routera itp.

Możesz poczytać o dd-wrt lub podobnych dystrybucjach na małe routery. Pojawia się też problem ilości modułów WiFi w routerze (Mikrotik pozwala na wiele modułów WiFi).
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ