Konfiguracja sieci LAN - Ubiquiti Nanostation Loco M5

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karmel3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-10-15, 18:40

Konfiguracja sieci LAN - Ubiquiti Nanostation Loco M5

Post autor: karmel3 »

Witam,
od dwóch dni próbuję skonfigurować swojego Ubiquiti Loco M5 do konkretnego przeznaczenia.
M5 ma działać jako router rozdając adresy IP urządzeniom podłączanym przez WiFi (Laptopy, tablety etc.)
Do gniazda LAN, ma być wpięty procesor głośnikowy, bądź konsoleta mikserska, które nie są serwerami DHCP (ustawiamy w nich na sztywno adres IP, maskę i adres routera). To wszystko (laptop + procesor/konsoleta) musi pracować w tej samej podsieci aby mogły się połączyć.
Ustawienie M5 w trybie "Router" bez problemu umożliwia mi rozsyłanie DHCP adresów dla urządzeń WiFi poprzez stworzenie sieci.
Próbowałem zrobić bridge z interfejsów LAN0 oraz oraz WLAN0 jednak wtedy nie mogę utworzyć sieci z tego mostka :(

Czy jest możliwość zrealizowania mojego pomysłu przy pomocy tego Ubiquiti?
Czy da się to jakoś zrobić za pomocą VLAN?

Dorzucam "schemat" tego jak ja to widzę oraz parę screenshotów z ustawień UBi.

Schemat: (na zdjęciu brak kostki zasilającej ubi, ale wiadomo o co chodzi :P )
Obrazek

W poniższym ustawieniu DHCP dla WiFi działa, jednak nie ma połączenia z urządzeniem połączonym pod kablu
Obrazek

Próba z mostkiem, przez chwile po podłączeniu laptopa do sieci wifi lub odświeżeniu dzierżawy, otrzymuje on adres z puli 192.168.1.x jednak po chwili adres znika i laptop pozostaje bez adresu :(
Obrazek

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ