Wolniejszy internet na WiFi

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
slavkowsky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-12, 20:02

Wolniejszy internet na WiFi

Post autor: slavkowsky »

Posiadam internet LTE z modemem Huawei b525. Gdy testuję prędkość na smartfonie przez wifi 2,4 GHz dochodzi ona do 60 Mbps. Mam podłączony również do tego routera komputer przez 30 metrową skrętkę ekranowaną i na komputerze również jest 60 Mbps. Chciałem jednak zamiast komputera podłączyć więcej urządzeń przez wifi, mam repeater/AP Medion 85250 który podłączyłem do tej skrętki i udostępniłem sieć 2,4 GHz. Testując na smartfonie/komputerze prędkość z tego Mediona dochodzi ona tylko do 35 Mbps. Odległość 1 metr...

Co jest tego powodem? Zbyt wolny port LAN w medionie? A może po prostu kiepskiej jakości jest ten Medion (45 zł kosztował).
Mogę kupić nowy Access Point ale nie wiem jakimi parametrami się kierować. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wolniejszy internet na WiFi

Post autor: wojteks »

W jakim trybie pracuje ten Medion? Ma być tryb AP. Kanał pracy Mediona musi być odległy co najmniej 4 kanały od B525 albo nawet dalej. Ile sieci WiFi jest tam gdzie ten Medion?
Nie pomagam na PW!
slavkowsky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-12, 20:02

Re: Wolniejszy internet na WiFi

Post autor: slavkowsky »

Pracuje w trybie AP. To jest w domu jednorodzinnym, w tym pokoju co medion łapie 3 kreski także B525 i nic poza tym. Hm, do do kanałów to nie miałem z tym doświadczenia, jak je zmienić i jakim programem najlepiej je podglądać? Dodam że tam gdzie jest B525 też łapie medion i mimo to nie zakłóca prędkości B525
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wolniejszy internet na WiFi

Post autor: matek451 »

Ten Medion ma na 2,4GHz w N do 150Mb/s więc na czysto w jedna stronę maksymalnie około 50Mb/s, w gorszych warunkach radiowych masz około 35Mb/s. Prędkość zależy tez od tego jak karta sieciowa Wifi zestawi prędkość. Mam takiego samego Mediona i jest podobnie w trybie AP.
slavkowsky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-10-12, 20:02

Re: Wolniejszy internet na WiFi

Post autor: slavkowsky »

Nawet jak zbliżę na 1 cm telefon do mediona to urośnie może do 37 Mbps. Kupić nowy AP i tak muszę żeby miał normalny WAN i 4 LAN + Wifi tylko kwestia jaki byście radzili żeby prędkość była dobra na wifi
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wolniejszy internet na WiFi

Post autor: matek451 »

Minimum to pełne N 300Mb/s, oczywiście optymalny to router z Gigabit LAN/WAN i WiFi w AC.
ODPOWIEDZ