Internet radiowy - prawidłowe podłączenie.

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Paralaksa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-02-27, 10:10

Internet radiowy - prawidłowe podłączenie.

Post autor: Paralaksa »

Witam.

W najbliższym czasie będę zakładał internet radiowy i w związku z tym mam jedno pytanie.
Mam u siebie w dwóch pokojach wyprowadzone gniazdka do internetu (w jednym pokoju do komputera, a w drugim do TV), a przewody od gniazdek wyprowadzone na poddasze (czyli końce dwóch przewodów od gniazdek są na poddaszu). Antena do neta będzie zamontowana do komina, a przewód wyprowadzony na poddasze. Najprostszym rozwiązaniem byłoby podłączenie na poddaszu przewodu od anteny do routera, a następnie dwóch przewodów do gniazdek w pokojach. Niestety obawiam się, że jeżeli zostawię router na poddaszu, to będzie słaby sygnał Wi-Fi z tego routera w domu (dużo korzystam z Wi-Fi na telefonie). Poza tym trochę jednak się boję zostawić na poddaszu włączone urządzenie, którego nie będę na co dzień widział.
Stąd moje pytanie: czy jest możliwość, aby router stał w jednym z pokoi i od niego został poprowadzony sygnał przez istniejący przewód do drugiego pokoju? Oczywiście korzystające tylko z tych przewodów, które już mam, gdyż nie chcę podłączać routera w jednym pokoju i od niego ciągnąć kolejny przewód do drugiego pokoju. Nie wiem, czy jest to możliwe, dlatego proszę Was o pomoc.

A router mam taki:
http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... R841N.html

Z góry dziękują za odpowiedź.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet radiowy - prawidłowe podłączenie.

Post autor: wojteks »

Kabel antenowy musi byc krótki więc router jednak musi zostać na poddaszu, jak zasięg będzie słaby to dodasz AP (router) w którymś pokoju.
Nie pomagam na PW!
Paralaksa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-02-27, 10:10

Re: Internet radiowy - prawidłowe podłączenie.

Post autor: Paralaksa »

Czyli potrzebuje mieć 2 rutery? A czy jest różnica, jaki będzie na poddaszu, a jaki w pokoju? W sensie np. słabszy na poddaszu, bo w sumie on nie będzie pracował jako "nadawca" Wi-Fi, a lepszy w pokoju?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet radiowy - prawidłowe podłączenie.

Post autor: krystianb »

Paralaksa pisze:Czyli potrzebuje mieć 2 rutery?
Jeśli jakiś uryniarz jeszcze podpina w archaicznej technologii antena + kabel RF + AP to niezbędne są 2 urządzenia. Jeśli po ludzku urządzeniem typu nanostatnion to niestety masz lipnie ułożone kable, zamiast do skrzynki teletechnicznej w domu gdzie można by postawić router to idą na strych. Na siłę brakuje trzeciego kabla na strych co by 2 można było spiąć razem. Ktoś chciał dobrze ale nie pomyślał.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ