wrt54g v2.0 - tryb konsoli po jtag ?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
p4v3u
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-11-17, 19:18
Lokalizacja: wawa

wrt54g v2.0 - tryb konsoli po jtag ?

Post autor: p4v3u »

Chciałbym 'wyciągnąć' z mojego najstarszego wrt54g v2.0 jak najwięcej historycznych danych. Odłączyłem go dawno od sieci i zapomniałem, a teraz coś mnie na porządki natchnęło.

Problem w tym że ww. nie podaje i nie przyjmuje żadnych adresów i chyba już użyłem każdej ścieżki by sie dobić do niego normalnie. Wyglada jakby zgubił adres swój (oba - i LAN i WAN) i nie pobierał nowego.

Na tą chwile pozostało mi myśleć, czy podłączając router przez JTAG do rs232/usb uda się uzyskać jakąkolwiek funkcjonalność 'konsolową'? Czy ktoś tego próbował?

Idealnie byłoby mu z palca podac jakis adres i tym samym uzyskac dostep przez www którego obecnie nie mam jak wywołać.

Ale pytam konsolę przez JTAG bo i z findem sobie poradzę. Chyba.

pozdrawiam
p4
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: wrt54g v2.0 - tryb konsoli po jtag ?

Post autor: krystianb »

p4v3u pisze: i nie przyjmuje żadnych adresów i chyba już użyłem każdej ścieżki by sie dobić do niego normalnie.
A karta sieciowa była w tej samej podsieci co domniemany router?
p4v3u pisze:Wyglada jakby zgubił adres swój (oba - i LAN i WAN) i nie pobierał nowego.
Objawy dość normalne jeśli pracował jako AP client.
p4v3u pisze:Na tą chwile pozostało mi myśleć, czy podłączając router przez JTAG do rs232/usb uda się uzyskać jakąkolwiek funkcjonalność 'konsolową'? Czy ktoś tego próbował?
Mylisz jtag z interfejsem szeregowym. Przez JTAG można uzyskać bezpośredni dostęp do pamięci.
Jeśli chcesz konsolę to potrzebujesz podpiąć się do portu serial (ponoć JP1 https://wiki.openwrt.org/toh/linksys/wrt54g ) z pomocą usb serial TTL 3.3V, bądź jak masz gołego RS232, to niezbędny jest konwerter poziomów logicznych - podpięcie bezpośrednie usmaży router.

Tylko nie wiem co chcesz i po co z tego złoma wyciągnąć :rotfl:
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: wrt54g v2.0 - tryb konsoli po jtag ?

Post autor: dzejk »

A próbowałeś najprostszej rzeczy, czyli trzymać 30 sek. przycisk reset z tyłu ?
p4v3u
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-11-17, 19:18
Lokalizacja: wawa

Re: wrt54g v2.0 - tryb konsoli po jtag ?

Post autor: p4v3u »

krystianb pisze:p4v3u pisze:
i nie przyjmuje żadnych adresów i chyba już użyłem każdej ścieżki by sie dobić do niego normalnie.
A karta sieciowa była w tej samej podsieci co domniemany router?
Nie, bo nie wiem jaka to podsieć - nie pamiętam po prostu, jaka mogłabyć użyta.
p4v3u pisze:
Wyglada jakby zgubił adres swój (oba - i LAN i WAN) i nie pobierał nowego.
Objawy dość normalne jeśli pracował jako AP client.
Właśnie z tego co pamiętam - była tylko próba konfiguracji - i to nigdy nie zadziałało. Pojawił się problem i diwajs trafił na półkę na zasadzie - 'a kiedyś się wróci i zdebuguje'.
p4v3u pisze:
Na tą chwile pozostało mi myśleć, czy podłączając router przez JTAG do rs232/usb uda się uzyskać jakąkolwiek funkcjonalność 'konsolową'? Czy ktoś tego próbował?
Mylisz jtag z interfejsem szeregowym. Przez JTAG można uzyskać bezpośredni dostęp do pamięci.
Nooo i właśnie tego mi było trzeba... czyli nie da się. Czy przez JTAG nie dało by się więc jakoś pobrać całej zawartości ROM - jak mniemam też z konfiguracją?
Jeśli chcesz konsolę to potrzebujesz podpiąć się do portu serial (ponoć JP1 https://wiki.openwrt.org/toh/linksys/wrt54g ) z pomocą usb serial TTL 3.3V, bądź jak masz gołego RS232, to niezbędny jest konwerter poziomów logicznych - podpięcie bezpośrednie usmaży router.
usb serial TTL ? To jest może ten interfejs co był w dyskach Seagate'a?
dzejk pisze:A próbowałeś najprostszej rzeczy, czyli trzymać 30 sek. przycisk reset z tyłu ?
nie, bo chce odzyskac z niego mac adressy urzadzeń
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: wrt54g v2.0 - tryb konsoli po jtag ?

Post autor: krystianb »

p4v3u pisze:Nie, bo nie wiem jaka to podsieć - nie pamiętam po prostu, jaka mogłabyć użyta.
No mogłeś zmieniać konfigurację IP karty sieciowej zależnie od testowanej puli adresów. Ale podejrzewam, że nawet nie zmieniłeś tego śmiecia co z automatu windows przyznaje jak nie odnajdzie serwera dhcp.
p4v3u pisze:Czy przez JTAG nie dało by się więc jakoś pobrać całej zawartości ROM - jak mniemam też z konfiguracją?
Dało by się, tylko pytanie czy potrafił byś ogarnąć zawartość pliku. Nie koniecznie konfiguracja będzie zapisana plaintextem.
p4v3u pisze:usb serial TTL ? To jest może ten interfejs co był w dyskach Seagate'a?
Jeśli masz na myśli narzędzie do naprawy zbugowanego firmwre to tak, pod warunkiem, że jest na 3.3V (często mają zworkę do przestawiania napięcia)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: wrt54g v2.0 - tryb konsoli po jtag ?

Post autor: key »

Podepnij sie kablem RS232 i skopiuj zawartosc NVRAM - komentda "nvram show". Wszystko co jest zapisane pojawia sie jako tekst.
Nie pomagam na PW.
p4v3u
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-11-17, 19:18
Lokalizacja: wawa

Re: wrt54g v2.0 - tryb konsoli po jtag ?

Post autor: p4v3u »

Czy taki adapter będzie odpowiedni dla mnie? Kopiuje fragment opisu ze znanego serwisu na A....

Obrazek

Kod: Zaznacz cały

INTERFEJS USB-RS232 (TTL) -
MINI USB
MODUŁ FT232RL 

  Wspólpraca z sygnałami
w standardzie 5V lub 3,3V

Umożliwia komunikację przez port USB-RS232/TTL z mikrokontrolerami AVR, ARM, PIC oraz modułami Arduino
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: wrt54g v2.0 - tryb konsoli po jtag ?

Post autor: key »

Bedzie ok. Potrzebujesz kabli TX, RX, GND. Opis podlaczenia jest w necie.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ