Auss RT-AC55U + HuAWEI E5573, da się?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrr00
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-15, 09:28

Auss RT-AC55U + HuAWEI E5573, da się?

Post autor: piotrr00 »

Witam

Do sieci domowej używam routera Asus RT-AC55U, internet od operatora telewizji kablowej.
Kupilem sobie też mobilny router HUAWEI E5573, wykorzystuję go poza domem, na wyjazdach itd.

Czy jest jakaś szansa, by połączyć ten router Asus, przewodowo lub bezprzewodowo z E5573, by korzystał z internetu LTE np. w przypadku awarii łącza operatora kablówki? Albo do wspomagania tego łącza (o ile download mam szybki, to upload jest słaby w kablówce, rzadko coś większego wysyłam, ale czasem tak, internet LTE ma zdecydowanie szybszy upload)?
Asus obsługuje tryb dual WAN, próbowałem podłączać router do portu USB, ale ani jako "modem USB" ani jako "telefon Android" nie chciał działać :-(
Oczywiście, w przypadku awarii po prostu mogę przełączyć się na router LTE, ale wtedy tracę dostęp do dysku sieciowego, drukarek itd., stąd wolałbym żeby wszystkie urządzenia pozostały podłączone do Asus-a a tylko ten internet awaryjnie był wykorzystywany z routera LTE.

Może jakaś zmiana firmware w jednym czy drugim routerze, by potrafiły dogadać się przez to USB, może jakieś rozwiązanie bezprzewodowe?

z góry dzięki za porady
Piotr
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Auss RT-AC55U + HuAWEI E5573, da się?

Post autor: key »

Przeczytaj http://forum.pclab.pl/topic/1099274-Tes ... s153-PLAY/ - powinno pomoc.

Sprawdz czy twoj modem jest kompatybilny i czy ma kompatybilna wersje oprogramowania.
Nie pomagam na PW.
piotrr00
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-15, 09:28

Re: Auss RT-AC55U + HuAWEI E5573, da się?

Post autor: piotrr00 »

Dzięki za link, poczytałem.
Tam jest opis próby nakłonienia do współpracy tego routera ale z modemami LTE na USB. E5573 to zaś router LTE, który właśnie nie chce jako modem USB działać :( Stąd moje pytanie na forum
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Auss RT-AC55U + HuAWEI E5573, da się?

Post autor: key »

Sam sobie odpowiedziales:
E5573 to zaś router LTE, który właśnie nie chce jako modem USB działać
Nie pomagam na PW.
piotrr00
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-15, 09:28

Re: Asus RT-AC55U + HUAWEI E5573, da się?

Post autor: piotrr00 »

Stąd pytanie na forum.

Może jakaś zmiana firmware tego routera Huawei pozwoli go wykorzystywać również jako modem USB? Można go przecież podpiąć przez USB do komputera, z tym że wtedy jest widziany jakoś inaczej, jako karta sieciowa chyba.
Skoro router Asus potrafi "brać" WAN z gniazda WAN, LAN lub USB, może jakoś też np. mógłby z urządzenia podłączonego przez WiFi? (po zmianie firmware)
Może konwerter USB -> LAN by pomógł? Skoro E5573 potrafi być kartą sieciową po USB?

Może ktoś już to przebrnął, dlatego pytam...
ODPOWIEDZ