Jak połączyć dwa domy jednym Wifi.Pomocy

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Limekpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-22, 23:16

Jak połączyć dwa domy jednym Wifi.Pomocy

Post autor: Limekpl »

Witam koledzy i koleżanki.
Na wstępie muszę zaznaczyć ze jestem totalnym laikiem.
Mam pytanie, w jaki sposób mogę połączyć 2 domy jednym internetem, oddalone sa od siebie jakieś 25 metrów. W jednym domu jest neostrada z routerem. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jak połączyć dwa domy jednym Wifi.Pomocy

Post autor: wojteks »

Kablem ethernet wkopanym w ogródek i w drugim domu dodatkowy AP żeby zapewnić WiFi w nim (najtańsze rozwiązanie). Oczywiście pamiętasz zapis regulaminu że neo nie wolno dzielić poza lokal.
Nie pomagam na PW!
Limekpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-22, 23:16

Re: Jak połączyć dwa domy jednym Wifi.Pomocy

Post autor: Limekpl »

Tylko jest sprawa taka ze przez droge asfaltowa trzeba przeluscic, da sie to radiowo zrobic?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak połączyć dwa domy jednym Wifi.Pomocy

Post autor: matek451 »

Da się, w oparciu o dwa zewnętrzne punkty dostępowe CPE. Np. Ubiquiti Nanostation 2, 5 lub LOCO 2, LOCO 5 czy LOCOM2, M5. Jeden skonfigurowany jako AP i podpięty po LAN do routera Neostrady a drugi jako Station ( AP client) na drugim domu. Od niego kabel LAN do dodatkowego AP/routera w tym domu. Będzie tworzył sieć WiFi?LAN w nim. Dwie sztuki nowych od 400 zł, można skorzystać z używanych wtedy most Wifi zbudujesz za 100-200 zł.
ODPOWIEDZ