Router z trybem AP Client i odkręcaną anteną

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dmdamiyo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-28, 18:20

Router z trybem AP Client i odkręcaną anteną

Post autor: dmdamiyo »

Witam,

Chciałbym wymienić swojego wysłużonego TL-WR543G który ostatnio zaczął zachowywać się humorzaście - wiesza się itp.
Piszę temat bo potrzebuję routera działającego w trybie AP client - tzn antena zewnętrzna na dachu łączy się z dostawcą internetu, antena podpięta po RP-SMA do TL-WR543G. Potem kablem LAN leci od routera do AP z którym łączą się klienci.

Z tym że gdy rzuciłem okiem na routery w sklepach internetowych to nie mogę znaleźć informacji o odkręcanej antenie (RP-SMA) ani o tym że router działa w trybie AP client. Może nazywa się to inaczej? Jak szukać routera z trybem AP client? Mój budżet dość mały - 150zł.
Będę wdzięczny również za sugestie konkretnych modeli.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router z trybem AP Client i odkręcaną anteną

Post autor: matek451 »

Teraz nie stosuje się takich rozwiązań. Do internetu 2,4GHz uzywa się zewnętrznych punktów dostępowych CPE czyli anteny zewnętrznej zintegrowanej z routerem w jednej obudowie , od niego kabel LAN do AP , zasilanie POE po kablu LAN. Polecane to Nanostation 2, czy M2, Nanostation LOCO2 lub LOCOM2. Za używany zapłacisz 70-100 zł, nowe około 200 zł. Te z M2 są szybsze i nowsze, posiadają WiFi w N. Konfiguruje się je w trybie Station( AP Client) https://www.youtube.com/watch?v=FjTXJIWaR8o
dmdamiyo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-28, 18:20

Re: Router z trybem AP Client i odkręcaną anteną

Post autor: dmdamiyo »

Dzięki. Czyli obecnie antena panelowa którą mam a która leci po RP-SMA jest bezużyteczna?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router z trybem AP Client i odkręcaną anteną

Post autor: matek451 »

Zacznijmy od tego że ja to bym sobie dał spokój z dostawcą radiowym, który stosuje WR-543 z anteną po kablu antenowym. To uryniarz a nie ISP, druciarstwa nie stosuje się od wielu lat. Jaka to oferta , za ile i jakie prędkości? To do uryniarza należy wymiana sprzętu a nie do ciebie i na coś współczesnego.
ODPOWIEDZ