Stabilny router do domu ze światłowodem 100/10

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hajdas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2015-07-09, 10:38
Lokalizacja: Łomianki

Stabilny router do domu ze światłowodem 100/10

Post autor: hajdas »

Witajcie

Przeprowadzam się do nowego domu i myślałem, że będę korzystał z internetu LTE. Okazało się, że dostałem niespodziankę i lokalny dostawca doprowadził światłowód.
Wstępnie wybieram opcję 100/20 Mbps. maksymalnie oferują 500/50.
Modem dostarczony od dostawcy to chiński GW Delight.

Jaki router polecacie który sprawnie poradziłby sobie z taką prędkością i może ewentualnie w przyszłości z tą wyższą gdyby zaszła potrzeba.

Zależy mi żeby router był na tyle mocny żeby pracował stabilnie bez potrzeby restartów i miał jak najlepszy zasięg (żelbety), ewentualnie żeby sygnał można było łatwo wzmocnić. Mile widziane 2 porty USB i porty LAN 1gb. Plusem byłaby też bramka voip.
Może mógłby być też wykorzystywane do przesyłania filmów z laptopa na tv albo rzutnik?
Budżet najchętniej do 500zł. Do tej pory mam doświadczenie głównie z firmą TP-Link i jestem z niej zadowolony.
roccogiani
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-11-30, 11:13
Lokalizacja: Sanok

Re: Stabilny router do domu ze światłowodem 100/10

Post autor: roccogiani »

Polecam synology rt1900ac sam takiego używam wymiata po wifi 100 Mb
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Stabilny router do domu ze światłowodem 100/10

Post autor: matek451 »

Dołóż trochę i kup FRITZBox 3490.
hajdas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2015-07-09, 10:38
Lokalizacja: Łomianki

Re: Stabilny router do domu ze światłowodem 100/10

Post autor: hajdas »

O synology spotykam różne opinie użytkowników, natomiast fritza używam obecnie, dosyć stary model. Funkcje ma przydatne ale niestety z jego stabilnością jest bardzo różnie. Czasami muszę go zrestartować nawet 2 razy w miesiącu więc nie do końca jestem przekonany do tej firmy.
roccogiani
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-11-30, 11:13
Lokalizacja: Sanok

Re: Stabilny router do domu ze światłowodem 100/10

Post autor: roccogiani »

masz tu pokazany interface gui routera synelogy https://www.youtube.com/watch?v=cwe7za44YBc jednym z zalet to download station wbudowany manager pobierania plików na tym router-ku, https://www.youtube.com/watch?v=IF15CAmVRLo konfigurujesz podpinasz hdd np,1TB i wszystko co ściągasz przy twoim łączu zapisuje ci sie na dysk do którego masz no-stop dostęp przez wifi i dlna-tv (video mp3 jpg) itp.FRITZ.a miałem i wieszał się na potęgę przy dużym ruchu sieciowym p2p reset co 2dni.Synelogy jak wpiąłem do prądu to zapomniałem ze mam router,
100/10 Mb Moja konfiguracja to router wpięty hdd1tb 4laptopy wifi 3x 2.4ghz i 1 5ghz TV android no telefony zero z wiechy czy zamulenia
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Stabilny router do domu ze światłowodem 100/10

Post autor: key »

hajdas, jaki model Fritza i jaka wersje SW uzywasz?
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ