Jaki router wifi do kamery?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sikorzasty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-01-15, 11:41

Jaki router wifi do kamery?

Post autor: sikorzasty »

Witam

Posiadam kamerę IP Cam model VC-2C201. Potrzebuję pomocy w doborze routera mobilnego (może być używany) na którym dałoby się ustawić połączenie w taki sposób aby z telefonu, poprzez internet (dane komórkowe) można było nawiązać połączenie z kamerą.

Dziękuję z góry za pomoc

Pozdrawiam
sikorzasty
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router wifi do kamery?

Post autor: wojteks »

Jeżeli kamera łączy się przez chmurę to możesz użyć dowolnego routera, jeżeli nie to musisz wykupić usługę zewnętrznego IP (dostępna tylko u niektórych operatorów).
Nie pomagam na PW!
sikorzasty
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-01-15, 11:41

Re: Jaki router wifi do kamery?

Post autor: sikorzasty »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. A czy mógłbyś mi polecić jakąś chmurę, najlepiej darmową? Trochę zielony jestem... Próbowałem się połączyć przez IVIDEON i CAMCLOUD ale nie mogę uzyskać podglądu z kamerki :(((( Nie wiem gdzie jest problem...
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki router wifi do kamery?

Post autor: key »

Chmury ustawiana sa przez producentow kamer. Poczytyj w instrukcji, czy twoja to obsluguje - jesli tak, to beda tez adresy.

Przy bezposrednim polaczeniu masz problemy z dojsciem do kamery - masz zablokowany routing z zewnatrz. To akurat jest typowe dla LTE. Mozesz dokupic zewnetrzny IP albo pobawic sie VPNem, startujacym z strony LTE.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ