Tryb WDS - nie działa wifi na drugim routerze

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
mach0508
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-01-25, 19:10

Tryb WDS - nie działa wifi na drugim routerze

Post autor: mach0508 »

Witam. Chciałbym rozszerzyć zasięg sieci wifi. Mam router ZTE F660 (ma pracować jako MASTER) ma on funkcję WDS Root(domyślam się że to tryb pracy jako router nadawczy/główny, mam wówczas możliwość dodać 4 adresy MAC repeaterów) oraz funkcję WDS Repeter (wtedy jest możliwość wpisania adresu MAC Root'a czyli jakiegoś głównego routera gdyby ZTE miał pracować jako odbiorca sygnału i powiększyć zasięg sieci). Wybieram więc pierwszą opcję, wpisuję MAC adres rutera Tp-link(z funkcją WDS). Następnie restart ZTE. Kolejno konfiguracja rutera Tp-link. Ten sam kanał pracy na każdym ruterze, WPA2-PSK + AES, hasło, MAC adres routera ZTE wpisany, wyłączony DHCP, adres LAN to 192.168.1.2( ZTE ustawiony na 192.168.1.1). Reset Tp-linka. Router tp link odbiera bezprzewodowo sygnał od ZTE. Tp-link podłączony przez kabel LAN daje możliwość przeglądania stron (jest internet). Nie ma jednak możliwości połączenie się z Tp-linkiem bezprzewodowo, sprawdzałem na kilku urządzeniach. Wyskakuje Uwierzytelnianie po chwili fail na androidzie lub od razu niezgodność kluczy zabezpieczeń na Windowsie 7. Czy ktoś wie w czym jest problem? Bardzo proszę o pomoc. :) PS. Model tplinka to TL-WR841N. 2 lata temu próbowałem to konfigurować z innym tp-linkiem ADSL który też miał WDS, ale sytuacja była identyczna.
mach0508
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-01-25, 19:10

Re: Tryb WDS - nie działa wifi na drugim routerze

Post autor: mach0508 »

Proszę usunąć temat. Problem rozwiązany - błąd konfiguracyjny na ruterze Tplink.
Zablokowany