Router do 300Mb/s Archer C2 AC900 czy D-Link DIR-842

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
amnesia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-02-09, 19:31

Router do 300Mb/s Archer C2 AC900 czy D-Link DIR-842

Post autor: amnesia »

Poszukuje routera, który przyspieszy mi trochę połączenie WiFi, ponieważ modemo router, który otrzymałem od dostawcy łącza czyli firmy Inea (nokia g-240w-a) po sieci bezprzewodowej jest wstanie osiągnąć max 40 - 45Mb/s. Niestety nie mogę przełączy tej nokii w tryb bridge i będzie podpięty to złącza LAN1 i tutaj mam pewnie problem bo nawet nie do końca wiem czy LAN jest w tym cudzie gigabitowe czy nie (wujek google tez niestety w tej kwestii nie pomógł).

Komputer będzie połączony z routerem za pomocą TP-Link Archer T2UH. Zadowolony bym był gdyby prędkość po WiFi osiągnęła około 200Mb/s. Aktualnie mój budżet przewiduje na router około 160 - 170zł i patrząc co oferują w rynek w tej cenie zastanawiam się nad TP-Link Archer C2 AC900 lub D-Link DIR-842. Który byłby lepszy w tym wypadku lub może macie swoje propozycję w tym budżecie?

Mieszkanie nie duże, bo około 39m2, ściany z cegły, max jedna do pokonania dla sieci bezprzewodowej.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Router do 300Mb/s Archer C2 AC900 czy D-Link DIR-842

Post autor: krystianb »

amnesia pisze:Komputer będzie połączony z routerem za pomocą TP-Link Archer T2UH. Zadowolony bym był gdyby prędkość po WiFi osiągnęła około 200Mb/s.
Na tej karcie wifi więcej nie osiągniesz i to tylko przy czystym eterze, do tego podpiętym tylko jednym kliencie na 5GHz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ