Połączenie Livebox - TP-Link - TV i NC+

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Połączenie Livebox - TP-Link - TV i NC+

Post autor: krystianb »

Sprawdzałeś choć sygnał jaki masz w miejscu gdzie chcesz postawić AP?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
makosuu
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2017-10-22, 19:55

Re: Połączenie Livebox - TP-Link - TV i NC+

Post autor: makosuu »

Konfiguracja trochę pomyślenia wymaga ale żeby sobie z tym nie dać rady to trzeba być na prawdę <leniwym>. Ja robiłem most bezprzewodowy + repeater na TL-WR841N na Gargoyle pierwszy raz i zajęło mi to kilka minut. Może brzmieć strasznie ale jest bardzo proste i dobrze działa. Wszystko do wyklikania w przeglądarce.
Ostatnio zmieniony 2018-03-06, 19:17 przez makosuu, łącznie zmieniany 1 raz.
gould
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-03-04, 00:36

Re: Połączenie Livebox - TP-Link - TV i NC+

Post autor: gould »

krystianb pisze:Sprawdzałeś choć sygnał jaki masz w miejscu gdzie chcesz postawić AP?
Jeśli WIFI w telefonach i laptopach działa mi w całym domu i w ogrodzie to chyba sygnał jest wystarczający. Spokojnie, nie mieszkam w willi...
makosuu pisze:Konfiguracja trochę pomyślenia wymaga ale żeby sobie z tym nie dać rady to trzeba być niepełnosprytnym. Ja robiłem most bezprzewodowy + repeater na TL-WR841N na Gargoyle pierwszy raz i zajęło mi to kilka minut. Może brzmieć strasznie ale jest bardzo proste i dobrze działa.
Hmm, to tak jakbym ja zaczął Ci teraz tłumaczyć genetykę i dziedziczenie barw u Amadyn Wspaniałych...ja bym się tym jarał, a dla Ciebie byłaby to pewnie czarna magia. Tak samo ja czuję się czytając te Wasze wypowiedzi o pomiarch sygnału, adresach IP, WISPach, repeaterach i innych takich.

Kupię ten router i spróbuję skonfigurować. Pomyślę trochę i może się uda...a może i nie, ale to nie jest od razu powód, żeby nazywać mnie niepełnosprytnym ;)
makosuu
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2017-10-22, 19:55

Re: Połączenie Livebox - TP-Link - TV i NC+

Post autor: makosuu »

Ja nie nazywam nikogo niepełnosprytnym, żeby nie było :D serio to jest kilka kliknieć w interfejsie w przeglądarce, i jestem pewien że każdy nawet niesiedzący w temacie sobie poradzi bo Gargoyle jest bardzo łatwe w obsłudze. Powiem nawet że tak samo jak stockowe oprogramowanie w repeaterze.
Jak widzisz napisałem pierwszy raz, co znaczy że też nie wiedziałem co i jak a dałem sobie radę w chwile.
gould
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-03-04, 00:36

Re: Połączenie Livebox - TP-Link - TV i NC+

Post autor: gould »

Ok, kupiłem ten TL-WR841N początkowo było różnie, ale ostatecznie się udało. Faktycznie nie było to trudne i być może moje problemy wynikały z tego, ze szukałem nie do końca tego co powinienem.

W poustawianiu tego wszystkiego pomógł mi ten filmik

Dziękuję tym wszystkim, którzy cierpliwie odpowiadali na moje głupie pytania :)
ODPOWIEDZ