Router AG241 i WRT54GL - lepiej sprzedać czy zostawić?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Chandler
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2007-11-05, 20:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Router AG241 i WRT54GL - lepiej sprzedać czy zostawić?

Post autor: Chandler »

Witajcie drodzy użytkownicy ;)

Naszło mnie ostatnio pytanie na które nie znam odpowiedzi i stwierdziłem, że napiszę tutaj w celu poradzenia się.

Od lat korzystałem w domu z obu urządzeń, potem już tylko z WRT54GL (jak upc wprowadziło routery techicolor). Akutalnie posiadam UPC Connect Box. Natomiast zauważyłem, że działa on "różnie". Jakby miał niekoniecznie dobry zasięg Wifi. Urządzeń zazwyczaj podłączonych jest pod WiFi 3-5 (w tym telefony i smart tv).

Chciałem połączyć Connect Box (tryb modemu) z routerem WRT54GL. Ale parę urządzeń korzysta z częstotliwości 5GHz. Np. telefon samsung galaxy s8.

I teraz zastanawiam się co zrobić.

1. Sprzedać oba linksysy i kupić jeden nowy router równie szanowany co tamte :D, który będzie nadawał w 2,4 i 5GHz i będzie miał dobry zasięg
2. Zostawić WRT54GL i połączyć z Connect Box. I korzystać tylko z 2,4GHz. Choć o ile wiem to prędkości są mniejsze na 2,4GHz np. na takim samsungu który mógłby to 5GHz wykorzystać.

Co polecacie?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Router AG241 i WRT54GL - lepiej sprzedać czy zostawić?

Post autor: krystianb »

Czy ktokolwiek kupi taki ZŁOM? Przecież to się nadaje tylko do kubła na elektrośmieci, ethernet 100Mb/s i wlan G, z efektywnym transferem ok 20Mb/s, no to się tylko do muzeum nadaje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Chandler
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2007-11-05, 20:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Router AG241 i WRT54GL - lepiej sprzedać czy zostawić?

Post autor: Chandler »

Ponad 10000 postów masz. Nie dziwne jesli piszesz tak wartościowe posty jak ten powyżej.

Jaki jest w ogole sens takich wypowiedzi nic nie wnoszących? No chyba, ze tak pisząc czujesz jakas satysfakcje seksualna z tej dumy. "Pacz mamo, ale mu odpisałem!" :D

To tak jakbym ci napisał, ze jestes brzydki, bo masz krzywa twarz i garba. Zamiast polecić wizytę u konkretnego specjalisty i konkretne badania.

I to jeszcze administrator? Normalnie wstyd :)
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router AG241 i WRT54GL - lepiej sprzedać czy zostawić?

Post autor: ksx4system »

krystianb pisze:Czy ktokolwiek kupi taki ZŁOM? Przecież to się nadaje tylko do kubła na elektrośmieci, ethernet 100Mb/s i wlan G, z efektywnym transferem ok 20Mb/s, no to się tylko do muzeum nadaje.
Chyba odrobinę przeginasz nazywając ten sprzęt złomem ;) lepsze to niż współczesne chińskie routery za 30 złotych brutto za nowy egzemplarz (choć teoretycznie wspierający 802.11n)
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
ODPOWIEDZ