Rozpuchlniona bateria huawei

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kutan123
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2016-09-22, 19:33
Lokalizacja: Kruszwica

Rozpuchlniona bateria huawei

Post autor: kutan123 »

Witam !

Dzisiaj zauważyłem, że dość mocno "spuchła" bateria w Huawei e5573-320 - do tego stopnia że otworzyła się obudowa i nie da się jej zamknąć.

Urządzenie ma 1,5 roku łącznie z baterią ale z tego co wiem reklamacja nic nie da ponieważ problem dotyczy baterii, a na nią jest bodajże 6 msc gwarancji.

1) Teraz mam pytanie jak długo urządzenie może pracować na tak wybrzuszonej baterii i czy grozi to jakimś pożarem/wybuchem ?
2) Kupować zamiennik czy tylko oryginał ?

Urządzenie działa nadal poprawnie i nie boje się o nie tylko o dom :hyhy:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Rozpuchlniona bateria huawei

Post autor: wojteks »

Kup nową, nie ryzykowałbym używania z uszkodzoną baterią.
Nie pomagam na PW!
kutan123
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2016-09-22, 19:33
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Rozpuchlniona bateria huawei

Post autor: kutan123 »

Ok, dzięki !
W takim razie nie ryzykuje i natychmiast kupuję nową.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpuchlniona bateria huawei

Post autor: matek451 »

A tego E5573 używasz mobilnie czy stacjonarnie?
makosuu
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2017-10-22, 19:55

Re: Rozpuchlniona bateria huawei

Post autor: makosuu »

Już któryś raz widzę że w MiFi E5573 puchnie bateria, coś musi być na rzeczy. Dołączam się do pytania wyżej.
kutan123
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2016-09-22, 19:33
Lokalizacja: Kruszwica

Re: Rozpuchlniona bateria huawei

Post autor: kutan123 »

Jeżeli to pomoże w śledztwie ... stacjonarnie, bez anteny, podłączony przez USB pod PC, na WiFi ok. 3 urządzenia bez opcji "rozszerzenie WiFi", w miare chłodnym miejscu (temp. pokojowa, nie stoi na rozgrzanym PC).
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Rozpuchlniona bateria huawei

Post autor: Hermogenes »

Ja się nie znam. Wygląda to na zastosowanie tańszych ogniw bez bezpiecznika ciśnieniowego albo awarię owej membrany. poz Hermogenes
makosuu
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2017-10-22, 19:55

Re: Rozpuchlniona bateria huawei

Post autor: makosuu »

W sumie nie wiem z czego to może wynikać... Czasem jak jestem w sklepie to widzę w niektórych telefonach na wystawie spuchniętą baterię, może to zależy od układu zasilania. Chyba zależy po prostu od urządzenia, ewentualnie te baterie są takiej jakości, jakiej są...
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Rozpuchlniona bateria huawei

Post autor: Hermogenes »

Od ciepła ,przeładowania, taniości wykonania trudno jednoznacznie stwierdzić bez sekcji w laboratorium. poz Hermogenes
droxu
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2016-06-25, 21:00

Re: Rozpuchlniona bateria huawei

Post autor: droxu »

Raczej od pracy buforowej, czyli cały czas pod zasilaniem. Ogniwa litowe nie lubią takiej pracy, są przystosowane do pracy cyklicznej, jak w telefonie, ładujesz i używasz na baterii. Podobna sytuacja jest z bateriami w laptopach ciągle podłączonych do sieci, z tym, że tam tracą pojemność w dość krótkim czasie. W tym przypadku 1,5 roku to i tak dobry wynik a to że bateria spuchła to też skutek braku elektroniki monitorującej stan ogniw. Czym prędzej wymień tą baterię bo dalsze użytkowanie może skończyć się pożarem lub wybuchem.
makosuu
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2017-10-22, 19:55

Re: Rozpuchlniona bateria huawei

Post autor: makosuu »

Mam taki tablet w którym mam ogniwa, takie noname wyjęte z powerbanka za 9,99 i ten tablet służy jako kamera IP, więc jest cały czas podłączony. Jest tak od jakichś 5 miesięcy, póki co wszystko ok. Zobaczymy co będzie.
droxu
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2016-06-25, 21:00

Re: Rozpuchlniona bateria huawei

Post autor: droxu »

Jeśli jest podłączony non stop to możliwe że ogniwa trochę pożyją. Najgorsze jest odłączanie np. na noc, wtedy bateria się trochę rozładowuje i potem przez cały dzień na zasilaniu. Baterie w laptopach przy takim użytkowaniu potrafią paść po kilu miesiącach.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Rozpuchlniona bateria huawei

Post autor: wojteks »

droxu pisze:Podobna sytuacja jest z bateriami w laptopach ciągle podłączonych do sieci, z tym, że tam tracą pojemność w dość krótkim czasie.
Nie do końca, nowe markowe laptopy doskonale sobie radzą z obsługą akumulatora i nawet jak cały czas jest laptop pod prądem to nie ładuje akumulatora, odcinają ładowanie ewentualnie można samemu wymusić odłączenie ładowania.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ