Internet radiowy - czy warto?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kerimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-05-08, 20:31

Internet radiowy - czy warto?

Post autor: kerimus »

Mieszkam w dzielnicy willowej i od lat jestem "przywiązany" do Neostrady na kablu miedzianym.
A więc mój rozwój zatrzymał się na 10/1 prędkości i nie ruszy ani trochę bo wiadomo - miedziane druty.
Zastanawiam sie więc nad LTE gdzie wiadomo - lejek śni sie po nocach.Ostatnio wrzucili mi do skrzynki propozycję radiowego netu gdzie za 60 zł dostanę 20/4 gdzie szczególnie interesuje mnie też upload, bo często gęsto muszę cos wysłać na neta.
Jednak jakoś nic nie wiem na temat internetu radiowego jak on się sprawdza w praktyce?
Cos ktoś może mi podpowiedzić czy warto zrezygnować z Neostrady dla takiego rozwiązania?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: key »

Internet radiowy moze dzialac dobrze, moze byc kiepski. Na odleglosc nikt Ci nie pomoze - popros dostawce a tydzien testowy i sam sprawdz czy to polaczenie Ciebie satysfakcjonuje.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: radius »

Moim zdaniem za 60 zł to już chyba lepiej <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> nielimitowane LTE od T-Mobile.

Oczywiście po intensywnych testach.

Co to za firma od tego Internetu radiowego?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: key »

LTE ma jeden minus: nie masz zadnej kontroli nad jakoscia polaczenia. Moze byc cudownie w trakcie testow a po pol roku dojdzie paru uzytkownikow, polaczenie zrobi sie kiepskie i nic z tym nie zrobisz.
Nie pomagam na PW.
kerimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-05-08, 20:31

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: kerimus »

radius pisze:Moim zdaniem za 60 zł to już chyba lepiej <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> nielimitowane LTE od T-Mobile.

Oczywiście po intensywnych testach.

Co to za firma od tego Internetu radiowego?
Ta firma to "P@wluk" (małpa zamiast "a" to nie pomyłka)
Co do nielimitowanych LTE to takowe nie istnieją.
LTE nielimitowane to zwykły "chwyt marketingowy"
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: matek451 »

Masz niedostateczną wiedzę na temat LTE.
kerimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-05-08, 20:31

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: kerimus »

matek451 pisze:Masz niedostateczną wiedzę na temat LTE.
To mi wyjaśnij czego nie rozumiem?
Z tego co pozyskałem (wiedzę) o LTE bez limitu to fakt, że po przekroczeniu 100 GB (przykładowo) prędkośc spada niebotycznie że net prawie sie dławi. Internet jest nielimitowany tylko z taką prędkością że trudno tu mówić o konforcie korzystania z netu.
Na kablu to ja mam 10 maegabitów/sek bez ograniczeń a na LTE to super prędkość aż do wykorzstania limitu np. 100 GB a potem żółw.
Jeśli jest inaczej to mnie oświeć?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: matek451 »

viewtopic.php?f=10&t=45472
kerimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-05-08, 20:31

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: kerimus »

OK, przekopuję się przez temat.


UPDATE:

Przeskoczyłem prawie na koniec tematu bo przeczytanie 88 stron to makabra jest.
Tyle sie dowiedziałem, że najlepiej <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> T-mobile MAX za 80 zł i bez lejka można korzystać
bez problemu a ja mam małe potrzeby więc nawet 1/3 nie wykorzystam np z TB danych.
Ale jak to jest z prędkościami, to jak sie czyta koniec tematu to trudno dociec jak to w końcu jest.
Tak czy inaczej światełko w tunelu jest i jakaś alternatywa dla rachitycznej Neostrady w końcu zaczyna się realizować.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: dzejk »

T-mobile ma 3 oferty bez limitu danych. Ta o której wspominasz jest dodatkowo bez limitu prędkości. Dwie pozostałe mają limit prędkości odpowiednio 20 i 60 Mb/s.
Jak chcesz tanio, to masz red bulla na kartę (nadajniki Play LTE) za 5 / 15 zł z gwarantowanymi 100GB, potem możliwy lejek 2Mb/s. W praktyce lejek nie jest tak szybko zakładany (bywały miesiące, że w ogóle go nie było), no i można go zdjąć niewielkim kosztem.
kerimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-05-08, 20:31

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: kerimus »

Dzięki za informacje.
Mam teraz dosyć pełny obraz sytuacji.
A sumie nie o oszczędność chodzi, bo jeśli za Neostrade płacę prawie 90 zł to i tak zaoszczędzę 10 zł za T-Mobile Max a zyskam kosmiczne możliwości.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: dzejk »

W teorii tak, w praktyce nie koniecznie. Zależy od obciążenia nadajnika. Masz 14 dni na testy - wykorzystaj je dobrze.
kerimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-05-08, 20:31

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: kerimus »

Dziękuję wszystkim za pomoc!
kerimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-05-08, 20:31

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: kerimus »

dzejk pisze:. Masz 14 dni na testy - wykorzystaj je dobrze.
Tylko , że te 14 dni nie są odpowiednikiem rzeczywistości późniejszej.
W tych dniach próby moge harcować do woli, bo operator będzie chciał mnie przekonać że będzie tak zawsze a po podpisaniu "cyrografu" świat sie zmieni.
Przecież umowa jest na prędkość od prawie zera do np. 150 Mb/s więc spowolnienie w dowolnym momencie nie będzie złamaniem umowy, bo to są widełki od do.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: dzejk »

W internecie mobilnym nikt Ci nie zagwarantuje stałej prędkości, to chyba oczywiste. Zresztą przy neostradzie, z której rezygnujesz, też tak jest. Ale na pewno nie jest tak, jak sugerujesz, że operator zawyży transfer do testów, a potem obniży.
Posprawdzaj obciążenie nadajnika w godzinach wieczornych, zrób speedtesty, pomiary sygnału i wróć z wynikami.
kerimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-05-08, 20:31

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: kerimus »

Na razie muszę sobie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na wstrzymanie bo wpierw musze sprawdzić, czy umowa (z Neostradą) skończyła się lutego tego roku, czy lutego przyszłego.
Jednak musiałem sprawdzić (już teraz) czy mam gdzie się przenieść i uzyskane tutaj informacje okazały się bezcenne.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: dzejk »

Jeśli umowa się skończyła w lutym to, zgodnie z regulaminem neostrady, została automatycznie przedłużona na kolejne pół roku. Musisz ją wypowiedzieć co najmniej na 30 dni przed końcem.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet radiowy - czy warto?

Post autor: krystianb »

dzejk pisze:Jeśli umowa się skończyła w lutym to, zgodnie z regulaminem neostrady, została automatycznie przedłużona na kolejne pół roku. Musisz ją wypowiedzieć co najmniej na 30 dni przed końcem.
To już niezbyt aktualne, od zeszłego roku muszą przynajmniej poinformować o przedłużeniu umowy, a te automatycznie przedłużone bez możliwości wyboru można zerwać. No chyba że ktoś podpisał już nową, gdzie był wybór, ale i tak chyba powinni poinformować o przedłużeniu http://www.rp.pl/Konsumenci/302069959-3 ... -umow.html
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ