Huawei B525 + Redbull Mobile 100GB - brak internetu

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Agnieszka76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-09-19, 15:26

Huawei B525 + Redbull Mobile 100GB - brak internetu

Post autor: Agnieszka76 »

Witam Koleżanki i Koledzy,
Proszę Was o pomoc w rozwiązaniu problemu z brakiem internetu.

Posiadam router Huawei B525 brendowany z playa + Redbull Mobile 100GB na kartę. Do niedawna internet śmigał aż miło. Od kilku dni nie mam internetu. Ważność konta mam do lipca, usługa internet LTE uruchomiona (aktywna), komputer łączy się z routerem po wifi i pokazuje mi: siła sygnału „znakomita”, a internetu brak? Zamiast lepić pierogi ruskie… ślęczę i nic nie mogę wskórać!

Próbowałam sama rozwikłać tą zagadkę :) przywróciłam router do ustawień fabrycznych ale nic to nie dało (wyciągnęłam nawet kartę sim). Podczas konfiguracji zrobiłam tak:
Ustawienia połączenia:
- Połączenie: Transmisja danych w roamingu: wyłącz
- Ustawienia sieci: Sieć: tylko LTE oraz Wyszukiwanie sieci: Automatyczny

Podstawowe Usta. WLAN:
- Identyfikator SSID - 5GHz – zmieniłam nazwę (opcja edytuj), jest ona inna niż nazwa dla 2,4GHz ale to w niczym nie przeszkadza… prawda??? (wcześniej też tak miałam i wszystko działało)??

Nic innego nie przestawiałam, modziłam, itp.

Acha... próbowałam zmieniać wyszukiwanie sieci na: "ręcznie" ale nic to nie dało. Jak łączę się z routerem przez telefon też bida :facepalm:

Bardzo proszę o pomoc. Jeśli umieściłam post w złym miejscu, to przepraszam i proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu.

Pozdrawiam :)
Agnieszka
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B525 + Redbull Mobile 100GB - brak internetu

Post autor: matek451 »

A masz włączony jakiś pakiet internetowy na RBM? To taryfa głosowa i aby DIL działał z pełną prędkością konieczny .
Agnieszka76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-09-19, 15:26

Re: Huawei B525 + Redbull Mobile 100GB - brak internetu

Post autor: Agnieszka76 »

matek451 pisze:A masz włączony jakiś pakiet internetowy na RBM?
Dziękuję matek451. :D
Faktycznie punkt 7 regulaminu Usługi „Darmowy Internet Lte Na 30 Dni”

Przyznam się, że nawet o tym nie pomyślałam, bo uruchamiając usługę nie aktywowałam żadnego pakietu internetowego i..."wszystko hulało do teraz"?

Czy jest w tej taryfie jakaś dostępna usługa aktywna do "wyczerpania / wykorzystania" jej, czy wszystkie dostępne pakiety są okresowe i trzeba je cyklicznie uruchamiać płacąc za nie?... albo prościej, który pakiet jest najkorzystniejszy?

Bardzo dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam Was serdecznie
Agnieszka
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Huawei B525 + Redbull Mobile 100GB - brak internetu

Post autor: dzejk »

Widocznie wcześniej miałaś aktywny gratisowy pakiet za doładowanie konta.
Przez play24 widać wszystkie pakiety.
Agnieszka76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-09-19, 15:26

Re: Huawei B525 + Redbull Mobile 100GB - brak internetu

Post autor: Agnieszka76 »

dzejk pisze:Widocznie wcześniej miałaś aktywny gratisowy pakiet za doładowanie konta.
Przez play24 widać wszystkie pakiety.
Nie chcę być odebrana jako lamerka. Aplikacja rano nie działała komunikat "prace techniczne" w celu poprawy funkcjonalności. Jak wstała to włączyłam sobie pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni. Wszystko wróciło do normy. Nareszcie internet działa poprawnie.

Wszystkim bardzo dziękuję :)

Pozdrawiam,
Agnieszka
ODPOWIEDZ