Router + dwa repeatery

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
accE
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-07-05, 11:16

Router + dwa repeatery

Post autor: accE »

Witam serdecznie,

jestem laikiem w temacie, a więc prosze o wyrozumiałość. Chce stworzyć sieć przy użyciu routera CPE B593 LTE, repeaterów Netgear EX2700 oraz Netis E1+.
Zdaje sobie sprawę ze używanie dwóch repeaterów jest głupim pomysłem ponieważ ostatni będzie przezentował straszne gardło dla prędkości, aczkolwiek jego zadaniem jest jedynie podłączenie się do dekodera telewizji przez ethernet, ponieważ nie dekoder nie ma wifi, a router oraz repeater Netgear'a są na piętrze. Przechodząc do sedna, problem jaki mam to połączenie repeatera Netis pod Netgear'a, czy bylibyście w stanie przekazać mi wiedze jak to zrobić?

Pozdrawiam,
accE.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router + dwa repeatery

Post autor: wojteks »

Do dekodera użyj czegoś co ma tryb AP Client a nie bezsensowny repeater.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Router + dwa repeatery

Post autor: key »

I zastanow sie, czy zamiast repeaterow nie lepiej puscic ethernet poprzez gniazdka elektryczne, n.p. https://www.tp-link.com/pl/products/list-18.html
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router + dwa repeatery

Post autor: matek451 »

Jak ma tylko przekazywać uprawnienia na dekoder w multiroom nc+ to jakiś AP Client i połączony po WiFi ale z B593. ale najpierw pomiar sygnału z B593 przy tym dekoderze za pomocą WiFi Analyzera, wymagany poziom sygnału około -70dBm.
ODPOWIEDZ