Rozszerzenie sieci bezprzewodowej o dodatkowy router

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maciekotek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-08-06, 18:24

Rozszerzenie sieci bezprzewodowej o dodatkowy router

Post autor: maciekotek »

Witam państwa bardzo serdecznie.
Chciałbym powiększyć zasięg sieci nadawanej z Huawei E5186 LTE 300Mbps, który jest w domu, routerem Airlive wn-350r, który połączony kablem do komputera w garażu rozszerzał zasięg.
Próbowałem mode: AP-WDS-Bridge z Arilive wpisując MACADDRESS Huwaeia, wybierając Band: 2,4GHZ oraz wpisując SSID.
W Huwaei niestety nie znalazłem takiej opcji WDS.
Gdzie popełniłem błąd i czy da się to zrobić prościej?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Rozszerzenie sieci bezprzewodowej o dodatkowy router

Post autor: key »

Najprosciej - przeciagnij kabel albo sprawdz czy przejdzie Ci siec po liniach pradu.
Druga mozliwosc to karta WiFi w komputerze.
Trzecia to konfiguracja routera jako odbiornik i podlaczonie jako klient do sieci.
Nie pomagam na PW.
maciekotek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-08-06, 18:24

Re: Rozszerzenie sieci bezprzewodowej o dodatkowy router

Post autor: maciekotek »

Dzięki za odpowiedź.

Opcja z poprowadzeniem kabla (skrętki) <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> odpada, związane z przekopaniem ogródka.

Poprowadziliśmy po liniach prądu, dzięki powerline adapterem.
Aczkolwiek odległość między adapterami jest dość spora i niekiedy rozłącza internet.

Chciałbym wrócić do pomysłu z rozszerzeniem sieci poprzez dodatkowy router który rozszerzałby sygnał nadawany z Modemu HUWAEI. Czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak mam skonfigurować Airlive WN350R. W instrukcji (http://fs.airlive.com/manual/AirLive_WN-350R_Manual.pdf) napisana jest opcja (universal repeater) aczkolwiek coś jest nie tak po skonfigurowaniu tej opcji:

1. Zalogowałem do panelu administratora routera Airlive
2. Wyłączyłem możliwość DHCP na routerze Airlive
3. Przypisałem nowe LAN IP Airlive na 192.168.8.199 - czyli w zakresie DHCP modemu HUWAEI (192.168.8.100-192.168.8.200)

JAK W INSTRUKCJI JEST:
4. Wybrałem (Universal Repeater)
5 Ustawiłem Częstotliwość nadawania
6. Nazwałem inaczej sieć żeby ją rozpoznawać - dom-123
7. Ustawiłem Channel 11 - chociaż w huwaei jest automatycznie nadawany (nie wiem do końca czy to ma znaczenie)
8. Jako Root AP SSID nazwałem siec z HUWAEI - dom

Nowa sieć została utworzona aczkolwiek nie uzyskała dostępu do internetu.
Wchodząc do sieci i logując się do routera na podaje juz nowe ip - 192.168.8.199 , bardzo szybko tracę dostęp do panelu

Próbuję kombinuję już bardzo długo i dalej nic...
Proszę Was o pomoc.
Założenie jest takie,że sygnał wifi będzie lepszy niż dotychcczas w garażu 10m od domu, ok 30m różnicy między routerem, a modemem LTE.
maciekotek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-08-06, 18:24

Re: Rozszerzenie sieci bezprzewodowej o dodatkowy router

Post autor: maciekotek »

Dodam ,że w garażu jest inne źródło prądu ze skrzynki więc dlatego przez prąd nie dokońca dobrze trybi.

Testując na długim przedłużaczu jest okej.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Rozszerzenie sieci bezprzewodowej o dodatkowy router

Post autor: wojteks »

Uniwersal repeater często nie działa i nic na to nie poradzisz, podepnij go kablem do głównego routera.
Nie pomagam na PW!
maciekotek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-08-06, 18:24

Re: Rozszerzenie sieci bezprzewodowej o dodatkowy router

Post autor: maciekotek »

Aha.
Mówisz na czas konfiguracji czy na stałe żeby było podpięte do głównego modemu?

Jeśli na stałe jest to niemożliwe tego właśnie chcemy zaniechać żeby tymczasowo (3-4miesiące) ominąć problem ciągniecia kabli z domu do garażu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Rozszerzenie sieci bezprzewodowej o dodatkowy router

Post autor: wojteks »

Na stałe kabel. Problemu ciągnięcia kabla nie ominiesz albo kupisz powiedzmy jakieś Nanostation Loco M5 2 sztuki i zrobisz most bezprzewodowy.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ