Wifi na pietrze - rozwiazanie

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
victornguyen
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-10-18, 17:42

Wifi na pietrze - rozwiazanie

Post autor: victornguyen »

Posiadam internt od lokalnego ISP w 5GHz do mieszkania wchodzi mi skretka UTP zakupilem wiec taki oto sprzet: TP-LINK TL-WR841N Router Wifi 300Mbps N stoi on na parterze bo tu wlasnie wchodzi mi kabel z dworu. Moje pytanie czy aby internet byl bez klopotu na pietrze wystarczy dokupic cos takiego: TL-WA801ND ACCESS POINT Repeater 300Mbps , Planuje od pierwszego routera skretka przejechac na gore do AP w nim ustawic taka sama nazwe ssid kodowanie adresy ip tylko inny kanal zeby tablet mogl sie przelaczac bez zbednego mieszania w opcjach bo jego uzytkownik nie jestw temacie.

Czy takie rozwiazanie bedzie dzialac?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wifi na pietrze - rozwiazanie

Post autor: matek451 »

Szkoda kasy, kup drugi taki sam WR-842, będzie taniej. Połacz z tym na dale LAN-LAN i skonfiguruj ten na górze jako AP https://www.tp-link.com/pl/faq-417.html
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wifi na pietrze - rozwiazanie

Post autor: wojteks »

victornguyen pisze:Planuje od pierwszego routera skretka przejechac na gore do AP w nim ustawic taka sama nazwe ssid kodowanie adresy ip tylko inny kanal zeby tablet mogl sie przelaczac bez zbednego mieszania w opcjach bo jego uzytkownik nie jestw temacie.
Kabel ethernet będzie działał ale ustawianie tego samego SSID jest bez sensu bo te budżetowe sprzęty nie obsługują roamingu WiFi. Tak samo w całej sieci powinien być tylko 1 router więc ustawianie adresów itp. w AP nie ma sensu.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ