Sprzęt Unifi, warto?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
john_doe1010
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-10-23, 22:10

Sprzęt Unifi, warto?

Post autor: john_doe1010 »

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące sprzętu Ubiquiti Unifi.
Przymierzam się do instalacji nowej infrastrukury WLAN w mojej nowej firmie.
Generalnie w poprzedniej firemce działałem na sprzęcie CISCO (biura), Extereme (magazyn). Extereme to była Motorola/Zebra.
Sprzęt oczywiście działał bez zarzutu, z kontrolerami itd... nie mniej jednak cena jest wyższa.
Nie mam do końca pewności, ale mój nowy szefo może czasami się zdziwić, jak mu przedstawię kalkulację na Cisco/Extereme.

Ostatnio z różnych stron namawiają mnie na sprzęt Ubiquiti z serii Unifi. Podobno działa bardzo dobrze w topologi mesh, ma funkcję kontrolera, radius, multi ssid itd... i do tego jest trochę tańszy.
Miał ktoś doświadczenie z tym sprzętem w warunkach "bojowych"? Warto w to pójść?

Moje docelowe potrzeby to około 20AP podzielone na biuro, produkcja, magazyn.
W biurze klasycznie, użytkownicy ewentualnie VOIP over Wifi.
Magazyn- sieć pod WMS, czyli kolektory/pda danych, przemieszczenia się na wózkach,regały wysokiego składowania etc... Tu chodzi o szybkie czasy przełączania pomiędzy AP, brak zerwań, odpowiednie zarządzanie kanałami etc...
Produkcja - generalnie VOIP over Wifi, w tym miejscu są maszyny, silniki, falowniki... co może generować zakłócenia

Z góry dziękuję
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Sprzęt Unifi, warto?

Post autor: key »

Sprzet jest dobry, jak zwykle duzo zalezy od jego konfiguracji.

Na stronie producenta znajdziesz przyklady dzialajacych projektow, n.p.: Poprzegladaj czy znajdziesz cos, co jest zbudowane podobnie do twoich wymagan, popytaj osobe instalujaca jak sprawdza sie w praktyce.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ