Jaki internet stacjonarny? Vectra/Orange/UPC/supermedia

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Chandler
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2007-11-05, 20:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jaki internet stacjonarny? Vectra/Orange/UPC/supermedia

Post autor: Chandler »

Cześć.

Zastanawiam się nad zakupiem internetu u usługodawców, których wymieniłem w temacie. Najbardziej póki co trafia do mnie Supermedia:
1Gb, umowa na 12msc, można wybrać bez ich modemu

Potem celuję w Vectrę (ale chyba nie mają 1Gb)

Zastanawiam się tylko czy Supermedia jest dobra. Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia w Warszawie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet stacjonarny? Vectra/Orange/UPC/supermedia

Post autor: wojteks »

Chandler pisze:1Gb, umowa na 12msc, można wybrać bez ich modemu
Bez ich modemu czyli sam musisz kupić kompatybilne urządzenie. Jakie? Ten 1Gbps to psu na budę potrzebne chyba że backupujesz internet ale to wtedy stanowczo za mało.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaki internet stacjonarny? Vectra/Orange/UPC/supermedia

Post autor: krystianb »

wojteks pisze:Bez ich modemu czyli sam musisz kupić kompatybilne urządzenie. Jakie?
Autor chyba pomylił router z modemem, przynajmniej tak to wygląda na ich stronie. Możliwe że podpinają ETTH wtedy żaden sprzęt operatora nie jest potrzebny.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Chandler
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2007-11-05, 20:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki internet stacjonarny? Vectra/Orange/UPC/supermedia

Post autor: Chandler »

Jasna cholera. No oczywiście, że pomyliłem się :D Chodziło mi o router.

Okazało się, że wybrałem UPC, bo zależało mi na zakupieniu pakietu z ligą mistrzów. A IPLA ma jakość 720p, Vectra pertraktuje dopiero umowę.
en 1Gbps to psu na budę potrzebne chyba że backupujesz internet ale to wtedy stanowczo za mało.
Normalnie bym napisał, że bez sensu taki komentarz, bo prędkość internetu to kwestia względna. I najmniejszy problem. Tak czy siak wybrałem 500Gbit.

Natomiast pojawia się pytanie. Czy w UPC można odłączyć ich router i podłączyć tylko swój. Kiedyś nie było to możliwe i musiałem używać ich modemu w trybie "bride". A teraz? Bo na infolinii to różnie mówią, co osoba to inaczej :/
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki internet stacjonarny? Vectra/Orange/UPC/supermedia

Post autor: key »

W UPC mediem transportowym jest kabel telewizji kablowej, potrzebujesz modem kompatybilny z ich siecia. Mozesz zadzwonic do UPC i zapytac sie, czy mozesz miec wlasny, ale mysle ze uzycie ich modemu w trybie bridge jest najprostsza opcja.
Nie pomagam na PW.
Chandler
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2007-11-05, 20:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki internet stacjonarny? Vectra/Orange/UPC/supermedia

Post autor: Chandler »

No najprostsza to fakt. Chociaż strasznie nie chce mi się trzymać tylu urządzeń w skrzynce teletechnicznej. Tak bym miał jednak to jedno urządzenie mniej.

No, ale najwyżej zostawię tryb bridge.


Orientujesz sie czy ta usługa WiFi Free będzie włączona jak ustawię tryb Bridge?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki internet stacjonarny? Vectra/Orange/UPC/supermedia

Post autor: key »

Tak jak pisalem - porozmawiaj z UPC jakie modemy moga byc uzyte jesli ty je kupisz.

U mnie usluga WiFi Free jest wylaczona, ale ja mam internet od Vodafone - nie mieszkam w Polsce.
Nie pomagam na PW.
Chandler
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2007-11-05, 20:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jaki internet stacjonarny? Vectra/Orange/UPC/supermedia

Post autor: Chandler »

Ok. A tak przy okazji. Co sądzisz o routerach Mikrotik? Chciałbym chyba taki kupić do mieszkania. Warto?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki internet stacjonarny? Vectra/Orange/UPC/supermedia

Post autor: key »

Nie wiem, nie mialem.
Nie pomagam na PW.
jelonpan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-10-17, 14:02

Re: Jaki internet stacjonarny? Vectra/Orange/UPC/supermedia

Post autor: jelonpan »

Supermedia i tylko oni, jako jedni w Warszawie oferują internet światłowodowy w niskiej cenie. Mam łącze 150 Mb/s i telewizją która posiada funkcję cofania nagrywania w chmurze które działa jak marzenie dodatkowo drugi dekoder po WiFi bez dodatkowych kabli sprawuje się super. Net śmiga, aż miło. Gry online bez zacinania. Speed testem zawsze w okolicy 150Mb/s. Inni nie oferowali nic lepszego i tańszego wiec nie zmieniam. Polecam wszystkim w okolicy sprawdzenie oferty Supermedia.
ODPOWIEDZ