Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: key »

Sprobuj zrobic update do ostatniej wersji ->click - byc moze otworzy Ci to telnet.

Jesli ze wzgledu na brak hasla nie dasz rady zrobic updatu poprzez normalny plik, w katalogu x_misc masz plik wgrywajacy update w momencie podlaczenia routera do pradu - ewentualnie musisz na sztywno ustawic konfiguracje portu ethernet w komputerze i wlozyc switch miedzy router i komputer.
Nie pomagam na PW.
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

Ta wersja z linka to na annex B na A trzeba robić obraz image , na ten moment szukam jakiegoś sposobu żeby odzyskać lub zmienić hasło bez utraty ustawień raz , że działa bezproblemowo (zasada nie ruszaj), a dwa ,że będzie mi brakowało masę informacji żeby to ponownie poustawiać.
Mam na kompie te obrazy z tamtych czasów i coś się w razie czego dobierze.
Jeżeli nie będę miał innego wyjścia to będę musiał konfigurować tego 2 sinusa , wgrać mu inną wersję softu bo tą co ma to nie chce łączyć z neo ( pewnie kondensator trzeba też będzie wymienić?), i pomału odbudowywać utracone ustawienia z obecnego. Wiem z własnego doświadczenia jak szybko można ten ruter uceglić i ile zachodu potrzeba żeby go odceglić :) .Od czasu jaki upłynął kiedy się w te rzeczy bawiłem marnie widzę swoją szansę na sukces w razie problemów.

Najlepszym wyjściem było by znaleźć "specjalistę" , który by wiedział co i jak należy zrobić :) Nie takie rzeczy ludzie potrafią zrobić.

Z tego co piszemy widzę, że temat przeszczepienia Sinusa w500v na FB 7150 nie jest Ci obcy?
Mi pomagał w tamtych czasach Erkli z Alt.pl, bez niego mój ruter nie miał by prawa zagadać, bo go ucegliłem na amen, dead był. Dzięki niemu chodzi do tej pory tylko, że kontakt z nim mi się urwał, znaczy z Erkli, chociaż z ruterem też :).
Miałem taki okres że chciałem go wymienić na któregoś Speedporta, pamiętam że celowałem w W920V ale po przemyśleniu dałem sobie spokój bo Sinus mi w zupełności wystarcza do dzisiaj. Neo 20 mb nie przekracza możliwości transferów modemu Sinusa , parę telefonów nie skorzysta z LTE ale strata żadna bo brak u mnie zasięgu, więc praktycznie żaden najnowszy ruter niczego nowego nie wniesie. Powszechność smartfonów zdeaktualizowała też zalety takich kombajnów jak tego typu rutertki.

A jeszcze zapytam jak widzisz szansę odzyskania hasła metodą słownikową za pomocą THC-Hydra czy BlackBox , Medusa?
Próbuję w/g poradnika na YT ale Crunch nie chce wygenerować słownika i nie mogę przejść dalej, nie wiem czy coś źle wpisuję , czy ilość kombinacji na podstawie mojego hasła za duża?
Z tym się teraz zmagam https://www.youtube.com/watch?v=liTMKwnumpw
Maszynę już mam postawioną VMware Player i z tym Crunch_em się zatrzymałem. Prostsze zakresy robi w locie ale jak mu zapodam mój przypadek znaczy się 1 do 33 (znaków hasła) i zakres znaków dla słownika czyli wklejone do rutera hasło to stoi w miejscu i nawet kilka godzin niczego nie zmienia, nawet nie wiem czy działa , czy niedziała?
Ostatnio zmieniony 2018-12-06, 10:51 przez Ainat, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: key »

Ainat pisze:Ta wersja z linka to na annex B na A trzeba robić obraz image
Image oznacza ze prawdopodobnie masz zainstalowane dodatkow programy - sprawdz czy dostajesz jakies www na porcie 81. Ewentualnie zrob skan wszystkich portow - nie wiem jak skonfigurowany jest Freetz.

Jesli masz zainstalowanego Freetza, to masz tez zmienione loginy do telneta, wyprobuj:
username: root
password: freetz

Ainat pisze:Jeżeli nie będę miał innego wyjścia to będę musiał konfigurować tego 2 sinusa , wgrać mu inną wersję softu bo tą co ma to nie chce łączyć z neo ( pewnie kondensator trzeba też będzie wymienić?), i pomału odbudowywać utracone ustawienia z obecnego.
Przy przejsciu z Annex B na Annex A musisz wymienic kondensator, jesli Fritzbox nie byla w wersji uniwersalnej. Powodem jest inne passmo uploadu.

Ainat pisze:Wiem z własnego doświadczenia jak szybko można ten ruter uceglić i ile zachodu potrzeba żeby go odceglić :) . Odczasu jaki upłynął kiedy się w te rzeczy bawiłem marnie widzę swoją szansę na sukces w razie problemów.
Akurat uceglenie frytki jest bardzo trudne - dopuki nie grzebiesz w bootloaderze to pliki startowe zawsze pozwalaja na powrot do oryginalnego softu.

Ainat pisze:Z tego co piszemy widzę, że temat przeszczepienia Sinusa w500v na FB 7150 nie jest Ci obcy?
Temat Frytek nie jest mi obcy - w sumie to tez nic innego jak computer.
Nie pomagam na PW.
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

Z wymianą kondensatora to mogę się podzielić swoim doświadczeniem; zrobiłem 3 Sinusy w500v i nie było potrzeby zmiany kondensatora chodzą na annex a normalnie ( ten rezerwowy co mam był robiony dla siostry w Kanadzie i przed wysyłką też się z neo łączył bez problemu), natomiast Speedport w 700, którego dla kolegi zrobiłem już bez wymiany kondensatora za chiny się nie logował,po wymianie kondensatora i szczepieniu chodzi do dzisiaj. Ta wymiana kondka miała największe znaczenie dla UP bo przycinała pasmo na wysyłaniu.

Co miałeś na myśli pisząc, że jak Freetz to mam poinstalowane jakieś programy? Niczego przez te lata nie zauważyłem,panel www mam od FB 7170 i nic więcej, dokładnie jak W AVM. Z tego co pamiętam, to w tym Fretzu to się tylko soft generowało do wgrania do Sinusa?

Putty nie pyta o login tylko od razu o hasło i to jakoś dziwnie wygląda bo nie widać śladu, że się pisze i po enterze od razu się wyłącza bez żadnego komunikatu o złym haśle.

No widzisz jaki jestem zdolny; jak przyszedł Sinus z Allegro to zacząłem jak małpa z brzytwą próbować go odpalić i tak na próbowałem, że mu wszystkie jak pamiętam lampki zgasły. I jak rasowy neptyk dzwoniłem do gościa z pretensjami :)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: key »

Ainat pisze:Z wymianą kondensatora to mogę się podzielić swoim doświadczeniem...
To jest dokladnie to co ja pisalem - pasmo UP jest dla annex A i B w innym miejscu: click
Router annex A dziala w annex B, uniwersalny tez. Tylko routery annex B potrzebuja przerobki zeby dzialaly w annex A.
Ainat pisze:Co miałeś na myśli pisząc, że jak Freetz to mam poinstalowane jakieś programy?

Freetz jest nakladka na SW AVM. Mogles jej nie zauwazyc, bo w zaleznosci od konfiguracji nie jest widoczna w panelu AVM. Ma wlasny interface WWW, port 81.
Ainat pisze:Niczego przez te lata nie zauważyłem,panel www mam od FB 7170 i nic więcej, dokładnie jak W AVM. Z tego co pamiętam, to w tym Fretzu to się tylko soft generowało do wgrania do Sinusa?
Freetzem genuruje sie SW dla AVM. Mozna generowac nagi lub dopinac dodatkowe moduly. Ale nawet w nagiej wejsci powinien byc panel sterowania.

Ainat pisze:Putty nie pyta o login tylko od razu o hasło i to jakoś dziwnie wygląda bo nie widać śladu, że się pisze i po enterze od razu się wyłącza bez żadnego komunikatu o złym haśle.
Z brakiem sladu jest ok, jesli jest tak skonfigurowany. Moze byc skonfigurowany ze bierze tylko haslo dla roota - sprobuj wpisac "freetz".
Ainat pisze:No widzisz jaki jestem zdolny; jak przyszedł Sinus z Allegro to zacząłem jak małpa z brzytwą próbować go odpalić i tak na próbowałem, że mu wszystkie jak pamiętam lampki zgasły. I jak rasowy neptyk dzwoniłem do gościa z pretensjami :)
Zgaszone lampki to moze byc uwalony SW, ale bootloader dalej dziala.
Nie pomagam na PW.
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

Ainat pisze:Z brakiem sladu jest ok, jesli jest tak skonfigurowany. Moze byc skonfigurowany ze bierze tylko haslo dla roota - sprobuj wpisac "freetz".
próbowałem i nie wchodzi.
z tym wpisywaniem hasła jest dziwnie, inaczej niż przy logowaniu np. na www , czy ftp. Tam trzeba podać login i hasło , a tu od razu hasło bez loginu.
Z tym wpisywaniem też jest inaczej, tak jak by pole do wpisywania było nie aktywne?
Ainat pisze:Freetz jest nakladka na SW AVM. Mogles jej nie zauwazyc, bo w zaleznosci od konfiguracji nie jest widoczna w panelu AVM. Ma wlasny interface WWW, port 81.
Ainat pisze:Freetzem genuruje sie SW dla AVM. Mozna generowac nagi lub dopinac dodatkowe moduly. Ale nawet w nagiej wejsci powinien byc panel sterowania.
Nigdy w panelu sterowania nie widziałem niczego innego niż panel AVM ,taki sam jak w oficjalnych frycach, tak jak napisałem te moje Sinusy mają wersję z 7170. A można zrobić image inaczej niż Freetzem? bo pamiętam, że Fretzem się bawiłem ale na 100% nie pamiętam, że tym robiłem te obrazy?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: key »

Ainat pisze:próbowałem i nie wchodzi.
Czyli tez jest zmieniony.
Ainat pisze:Nigdy w panelu sterowania nie widziałem niczego innego niż panel AVM
Tak ma byc. Freetz ma wlasny panel. Wpisz w wyszukiwarce http://fritz.box:81 - powinien sie pojawic.
Ainat pisze:taki sam jak w oficjalnych frycach, tak jak napisałem te moje Sinusy mają wersję z 7170.
To co widzisz w przegladarce jest skladane z paru softow AVM. W twoim wypadku interface WWW jest brany z softu dla 7170.
Ainat pisze:A można zrobić image inaczej niż Freetzem?
Nie wiem, ja uzywam Freetza. AVM ma pewnie wlasny setup, ale w kodzie dystrybuowanym przez AVM nie ma wszystkich zrodel.
Ainat pisze:bo pamiętam, że Fretzem się bawiłem ale na 100% nie pamiętam, że tym robiłem te obrazy?
Freetz jest tylko do robienia obrazow systemu operacyjnego - jesli go uzywales, to robiles obrazy.
Nie pomagam na PW.
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

po wpisaniu w przeglądarkę http://fritz.box:81 :
"Ta witryna jest nieosiągalna
Nie znaleziono DNS address serwera www.fritz.box.
Czyli nie mam Freetza.
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

odpaliłem Ubuntu z tamtych lat w VMware Player - specjalnie zrobione dla tych spraw i u mnie jest Speed-to-fritz , czy to to samo co Freetz? Chyba raczej nie, prawda ? Jeżeli jest jak myślę , to dla tego pod Twoim linkiem Freetz się nie otwiera?

Mam co prawda na pulpicie obok "Speed-to-fritz" ikonkę "start-freetz.sh" po kliknięciu, której otwiera się okno z tekstem "speed-to-fritz directory exists
You must invoke './start' first to set up the firmwaretype and some other parameters needed to run freetz!" i po chwili się samo zamyka.
Info, że należy wykonać polecenie './start' ale gdzie to już nie pisze. Słaby z angielskiego jestem i z Linuxa też.
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

czy to jest Freetz/
fritz.JPG
w tym specjal ubuntu mam tak w
freetz2.JPG
w "Hinweise" jest tekst
Benutzername dieser VM: fritz
Passwort: box

Die beiden Starter-Icons auf dem Desktop sind per Doppelklick auswählbar, es wird automatisch ein entsprechendes Terminal-Fenster geöffnet.
Viel Erfolg beim "Fritzen", Ernest015

w "start-freetz.sh" jest "speed-to-fritz directory exists
You must invoke './start' first to set up the firmwaretype and some other parameters needed to run freetz!"
który po chwili znika

w "download_speed-to-fritz.sh" po podaniu hasła odpala się konsola i uruchamia się speed-to-fritz.

Tak głowę zawracam bo chciał bym wiedzieć czy to są dwa osobne softy czy jeden i ten sam
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

pogrzebałem po necie i wychodzi, że speed-to-fritz i freetz to tosamo
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: key »

Ainat pisze:w "Hinweise" jest tekst
Benutzername dieser VM: fritz
Passwort: box
To jest ciekawe - w.g tego zapis haslem do telnetu jest slowo box - wyprobuj czy dziala.
Ainat pisze:"Ta witryna jest nieosiągalna
Nie znaleziono DNS address serwera www.fritz.box.
Czyli nie mam Freetza.
Masz server DNS ktory jest nie ustawiony. Sprobuj z http://IP_routera:81
Ainat pisze:odpaliłem Ubuntu z tamtych lat w VMware Player - specjalnie zrobione dla tych spraw i u mnie jest Speed-to-fritz , czy to to samo co Freetz?
Tak, to jest wersja wgrywajaca do Speeda soft z AVM.
Ainat pisze:Info, że należy wykonać polecenie './start' ale gdzie to już nie pisze. Słaby z angielskiego jestem i z Linuxa też.
Uruchom normalna console (n.p. xterm), wejdz do katalogu gdzie masz freetza, odpal make - powinien przekompilowac to co masz.
Mozesz wyprobowac czy przy pomocy make menuconfig otworzy Ci sie panel do konfiguracji calosci.

O ile dobrze pamietam, komenda make help powinna podac Ci, co jeszcze jest mozliwe.

W sieci jest/byla stronka www.freetz.org - tam znajdziesz kompletny opis freetza, lacznie z sposoben instalacji. Jest tez niemieckojezyczne forum -> https://www.ip-phone-forum.de/forums/ na ktorym znajdziesz duzo informacji.
Ainat pisze:Tak głowę zawracam bo chciał bym wiedzieć czy to są dwa osobne softy czy jeden i ten sam
To jest ten sam soft, ale pracuje sie z nim na konsoli.
Nie pomagam na PW.
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

czyli freetz od fritza różni się tylko nakładką?
Wiesz może co to jest speed2fritz?


Sprobuj z http://192.168.178.1:81 - nie wchodzi

slowo box - wyprobuj czy dziala - nie działa

"Uruchom normalna console (n.p. xterm), wejdz do katalogu gdzie masz freetza, odpal make - powinien przekompilowac to co masz.
Mozesz wyprobowac czy przy pomocy make menuconfig otworzy Ci sie panel do konfiguracji calosci. " - co mi to da w kontekście hasła? bo to nie będzie odbywało się przecież w ruterze, tylko na komputerze a hasło jest na ruterze?


próbowałem wejść po ftp , sftp i ciągle nic
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: key »

Ainat pisze:czyli freetz od fritza różni się tylko nakładką?
Nie. Freetz to otwarty system linuksa, umozliwiajacy dodanie dodatkowych programow, ustawien, etc do menu FritzBoxa. Tak jak pisalem wyzej, dodatkowe menu jest czesto pod portem 81.
Ainat pisze:Wiesz może co to jest speed2fritz?
Tak.

Zreszta tez juz to pisalem: to jest sposob na wgranie systemu operacyjnego FritzBoxa na Twoj router.
Ainat pisze:co mi to da w kontekście hasła? bo to nie będzie odbywało się przecież w ruterze, tylko na komputerze a hasło jest na ruterze?
Jesli sam przygotowales image, to bedziesz w stanie sprawdzic co jest w tym image. Jesli uzyles jakies image wykonnanego przez kogos innego to pewnie nic.
Nie pomagam na PW.
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

z hasłem do ftp i sftp jest podobnie jak z telnetem? Przyjmuje hasło z panela www?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: key »

Nie wiem jak to jest u Ciebie skonfigurowane.
Nie pomagam na PW.
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

Ja też już teraz nie wiem :) , ale mam zasadę unikania w grzebaniu hasłami bo często mam z nimi problem.

kombinuję z odzyskiem hasła tym : https://www.youtube.com/watch?v=liTMKwnumpw
Znowu kolejny problem z "crunch" nie generuje albo b.długo generuje listę słownikową.

Może jest osoba, która zna program "crunch" i podpowiedziała jak w moim przypadku ustawić polecenie dla wygenerowania listy słownikowej?

To (przypomnę), jest hasło , które wkleiłem do rutera i tak to rozumiem, że ten ciąg znaków powinien być podstawą listy słownikowej?
JtytBVjhg863xzxjhg8eo68"\635o(m}F

Ja zapodałem takie polecenie : crunch 30 33 JtytBVjhg863xzxjhg8eo68"\635o(m}F -d 1@ -o password.txt

czy dobrze?

na próbę wpisałem polecenie ; crunch 10 18 123nhgdftukjjyuyyhhnbnbgftrytuik456 -d 1@ -o password.txt i po paru minutach wygenerowało mi listę słownikową kilkaset mb

a polecenie crunch 30 33 JtytBVjhg863xzxjhg8eo68"\635o(m}F -d 1@ -o password.txt mieli bez końca lub czy <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> mieli?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: wojteks »

To że wkleiłeś ten ciąg znaków to nie wiele znaczy, router prawdopodobnie maskuje wpisane hasło i go nie odzyskasz. Co masz takiego cudownego w konfiguracji żeby nie zrobić resetu do ustawień fabrycznych?
Nie pomagam na PW!
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

Co masz takiego cudownego w konfiguracji żeby nie zrobić resetu do ustawień fabrycznych?
Strach przed ponownym wgrywaniem softu FB do Sinusa jak mi wróci do softu TeComa, bo pamiętam jaka to była jazda przez góry za pierwszym razem.

No i masa ustawień , których już nie pamiętam.

Czy można się do tego rutera włamać?

znalazłem w necie taką poradę - wejście do trybu serwisowego?
" spróbuj wpisać w przeglądarce, w pasku adresu
http://192.168.178.254/ - to jest awaryjny sposób wchodzenia do fritza
ew. może będzie trzeba dla TCP/IP karty sieciowej wpisac adres IP np:
192.168.178.150 i maskę 255.255.255.0 (reszta pusta) - wtedy musi
wejść do interfejsu Fritza (192.168.178.254), chyba że Fritz padł"

czy ktoś nie pomylił się z adresami IP karty i bramy?
Zrobiłem jak radzili ale nie wszedłem do trybu serwisowego.

kolejny trop to z czytanie pamięci po RS232c. (mam taki port na płycie), tylko jak podłączyć Sinusa do tego kabla, jest taka możliwość? Na pewno na zewnątrz takiego portu brak. Pamięć na płycie jest raczej wlutowana?
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

udało mi się wejść do ftp metodą Adam2 czy jest tutaj jakaś możliwość walki z hasłem?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: wojteks »

Ainat pisze:udało mi się wejść do ftp metodą Adam2 czy jest tutaj jakaś możliwość walki z hasłem?
Raczej nie, firmware się nie zmieni przy "reset to factory default".
Nie pomagam na PW!
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

Mi chodzi o zmianę lub odzysk, ewentualnie zresetowanie do fabrycznego hasła. Może jest jakieś polecenie w Adam2?
Znalazłem na elce taki zestaw ale o haśle nie ma nic.
quote GETENV HWRevision
quote GETENV ProductID
quote GETENV SerialNumber
quote GETENV annex
quote GETENV autoload
quote GETENV bootloaderVersion
quote GETENV bootserport
quote GETENV bluetooth
quote GETENV cpufrequency
quote GETENV firstfreeaddress
quote GETENV firmware_version
quote GETENV firmware_info
quote GETENV flashsize
quote GETENV maca
quote GETENV macb
quote GETENV macwlan
quote GETENV macdsl
quote GETENV memsize
quote GETENV modetty0
quote GETENV modetty1
quote GETENV mtd0
quote GETENV mtd1
quote GETENV mtd2
quote GETENV mtd3
quote GETENV mtd4
quote GETENV my_ipaddress
quote GETENV prompt
quote GETENV reserved
quote GETENV req_fullrate_freq
quote GETENV sysfrequency
quote GETENV urlader-version
quote GETENV usb_board_mac
quote GETENV usb_rndis_mac
quote GETENV usb_device_id
quote GETENV usb_revision_id
quote GETENV usb_device_name
quote GETENV usb_manufacturer_name
quote GETENV wlan_key
quote GETENV kernel_args

Czy gdzieś można znaleźć wszystkie polecenia dla tej metody kontaktu z ruterem?

Przecież są jeszcze inne polecenia , wykonawcze ; quote SETENV. Gdzie szukać wszystkich poleceń/
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: key »

Ainat pisze:udało mi się wejść do ftp metodą Adam2 czy jest tutaj jakaś możliwość walki z hasłem?
Nie.

ADAM2 jest bootloaderem - czyms w formie BIOSu w komputerach PC. On laduje kernel systemu operacyjnego, ktory podlacza FLASH i dopiero po tym masz dojscie do systemu plikow.

Rzeczy ktore dostajesz przy pomocy GETENV sa ustawieniami dla ADAM2 - po starcie Fritza sie zmieniaja.
Nie pomagam na PW.
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

czyli nic tu nie zdziałam?
Powiedz mi proszę jedną rzecz' od 4 dni na backboksie w programie crunch generuje się niby słownik do ataku słownikowego , moje hasło przypomnę to
JtytBVjhg863xzxjhg8eo68"\635o(m}F i taki też podałem do programu zakres znaków, czy to jest możliwe żeby tyle czasu to mogło trwać?
Może program się zwiesił i nic nie robi a ja głupi czekam na nie wiadomo na co?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: key »

ADAM2 potrafi tez sciagnac kopie FLASHa, byc moze mozna ja jakos podlaczyc do dzialajacego linkuksa - nie robilem tego nigdy, wiec nie pomoge.

Komenda quote GETENV mtd0 pokazuje dane dla bloku mtd0, reszte pokaze Ci ... mtd1 itd.

Program generujacy hasla moze liczyc dlugo, wszystko zalezy od tego jak go ustawiles.
Nie pomagam na PW.
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

a jak ściągnąć tą kopię FLASHa?
czy mam wyświetlić komendą quote GETENV mtd0 itd i skopiować zawartość, czy w inny sposób ściąga się kopię Flasch?
W czym taka kopia podłączona do linuksa mogła by mi pomóc w problemie z hasłem?

czy komendy quote coś zmieniają w sytemie , czy tylko odczytują dane bez ingerencji?

polecenie dla cruncha było takie : crunch 30 33 JtytBVjhg863xzxjhg8eo68"\635o(m}F -d 1@ -o password.txt
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: key »

Poczytaj instrukcje do ADAM2 - to jest bootloader uzywany dla wiekszej ilosci mikrokontrollerow.
Poczetek masz n.p https://oldwiki.archive.openwrt.org/doc ... ader/adam2 reszte znajdzie google.
Nie pomagam na PW.
Ainat
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-12-03, 00:53

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: Ainat »

gdzie tą instrukcję znaleźć?
Google za dużo nie powiedziało, chciałbym zobaczyć tą instrukcję od Adam2.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Fritz 7150 WiFi/VoIP hasło do panelu

Post autor: key »

ADAM2 jest softem TI, mozesz poszukac na ich stronce. Mozesz tez zaczac od strony Freetza: https://freetz.github.io/wiki/help/howt ... ment/adam2 - tam tez jest opis i linki prowadzace dalej.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ