Konflikt bluetooth-router

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maryjasz14
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-12-11, 18:46

Konflikt bluetooth-router

Post autor: maryjasz14 »

Witam, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział na ten temat ale mam nadzieję że tak.
Na wstępie, wynajmuje mieszkanie w którym właścicielka miała założony internet w orange. Połączenie wygląda tak: ona ma główny router Orange funbox 2.0, jest to bodajże rodzaj połączenia internetowego xDSL (za posrednictwem sieci telefonicznej). I tym routerem udostępnia internet mi, przez wifi piętro niżej do routera TP-LINK TL-WR843N. Rok czasu problemow z internetem nie bylo, ale od ostatniego czasu borykam się z niemiłosiernymi lagami w grach (komputer podłączony normalnie kablem do routera). Zauważyłem, że internet wariuje kiedy podłącze się telefonem do głośnika przenośnego przez bluetooth :szok: i puszczę powiedzmy muzykę (oczywiście będąc podłączonym do wifi) na telefonie. Testowałem to kilkanaście tysięcy razy zwykłym poleceniem ping wp.pl -t w wierszu poleceń. Przed podłączeniem bluetooth jest wyśmienicie 45ms non stop, po podłączeniu ping rzędu 500-1000ms... Powiecie, nie uzywaj glosnika gdy grasz.. mieszkam jeszcze z dwoma osobami które też mają głośnik bluetooth i najlepsze jest to, ze przy uzyciu kazdego z nich występuje ten sam problem :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: . Pomocy :cry: :cry:
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Konflikt bluetooth-router

Post autor: piotrzet »

Normalne BT zakłóca wifi albo ping niski albo głośnik przez BT nic innego nikt ci nie wymyśli.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Konflikt bluetooth-router

Post autor: wojteks »

Jedno i drugie (BT i WiFi) to pasmo 2.4GHz. Masz raczej słaby sygnał WiFi bo zwykle jest na odwrót. Z czegoś musisz zrezygnować albo z WiFi przejść na 5GHz.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ