Spadek transferu Huawei b525s T-Mobile

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawelkosla
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-01-17, 10:07

Spadek transferu Huawei b525s T-Mobile

Post autor: pawelkosla »

Witam,

Mam internet domowy T-Mobile do 20mb. Router to Huawei b525s + antena kierunkowa LTE MIMO H4G. Router cały czas pracuje w trybie LTE.

Przez niecały rok miałem transfer praktycznie symetryczny, ok. 15-18 mb odbieranie i wysyłanie. Od prawie miesiąca mam duży problem bo transfer pobierania spadł do 0,2 mb. Problem nasila się w weekendy i wieczorem. Aktualnie - godz. 11:00, czwatek mam transfer ok. 5 mb. Wysyłanie jest cały czas wysokie, ok. 18 mb.

Dodam jeszcze że internet działa w miejscowości pod Piasecznem, więc wątpie żeby nagle sieć była jakoś mocniej obciążona i było dyrastycznie więcej użytkowników. Teoretycznie antena skierowana jest w stronę nadajnika - T-Mobile (26002) ID: 21220 (N!), Nowe Grobice - gm. Chynów, maszt własny - dz. nr 88/6 . Dane z BTSearch.

Prosze pomóżcie co mam z tym zrobić. Zgłosiłem to wczoraj do T-Mobile i mają się ze mną kontaktować technicy. Jak mam z nimi rozmawiać, czego wymagać?

Czy możliwe że np. nowy soft routera zwolnił transfer, bo mam włączoną automatyczną aktualizację?


Mam nadzieje że wątek dodaje w dobrym miejscu, jeżeli nie to wybaczcie, jestem nowy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Spadek transferu Huawei b525s T-Mobile

Post autor: matek451 »

Internet T-mobile działa prawidłowo, operator nic z tym nie zrobi. Takie prędkości to jest w tej chwili norma w wielu lokalizacjach. Pokaż screena z HManagera po połączeniu z B525 na LTE1800 i LTE800 z parametrami sygnału i eNB, CID BTS-a.
m.mietek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-30, 16:40

Re: Spadek transferu Huawei b525s T-Mobile

Post autor: m.mietek »

Witam, kupiłem router huawei b525s-23a z brand T-mobile, mam pytanie czy firmware ma jakieś ograniczenie że więcej jak 60 MB nie wyciągnie? Sprawdzałem na karcie play i plush, i więcej jak 50 MB nie wyciągał. Dlatego zacząłem się zastanawiać czy może wina nie leży w firmware?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26131
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Spadek transferu Huawei b525s T-Mobile

Post autor: wojteks »

Zauważ że 50MB to nie to samo co 50Mbps!
Nie pomagam na PW!
m.mietek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-30, 16:40

Re: Spadek transferu Huawei b525s T-Mobile

Post autor: m.mietek »

Ok chodziło mi oczywiście o Mbps :) a w temacie wiadomo coś? Czy warto zmieniać oprogramowanie na jakieś inne?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26131
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Spadek transferu Huawei b525s T-Mobile

Post autor: wojteks »

Za tydzień/miesiąc/kilka miesięcy będzie wolniej/mniej słabiej.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ